RetroAge Recenzja, Game Boy Mario & Yoshi
RecenzjaGame Boy

Mario & Yoshi

Loading

Tytuł gry – Mario & Yoshi – może sugerować jakąś platformówkę, w której poruszamy się Mariem lub Yoshim. Owszem, w grze sterujemy Mariem, lecz jego zadanie jest zupełnie inne.

Gra Mario & Yoshi, to gra logiczna, w której naszym zadaniem jest składanie spadających skorupek jajka. Oprócz skorupek, z góry planszy spadają stwory znane ze świata Mario (Goombasy, Bloopersy, rośliny-piranie czy duchy Boo). Im więcej elementów znajdzie się pomiędzy górną a dolną częścią skorupki, tym większy wykluje się nam Yoshi. Spadające w czterech kolumnach elementy znikają, gdy ułożymy je jeden na drugim i gdy będą one tego samego typu. Mariem poruszamy się na boki zamieniając tacki, na które spadają wspomniane wyżej postacie i skorupki. Nasza gra dobiega końca, gdy na tacy znajdzie się za dużo elementów.

Gra posiada dwa typy rozgrywki (grę A i B). Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest to, że w grze A naszą rozgrywkę rozpoczynamy z pustymi tackami. W grze B natomiast na tackach znajdują się losowo ułożone elementy. Ich ilość uzależniona jest od wybranego stopnia trudności. W grę Mario & Yoshi możemy też pograć we dwie osoby, przy dwóch kartridżach, dwóch konsolach i kablu łączącym konsole.

Grafika jest sympatyczna, lecz poza główną grą oraz zakończeniem dużo jej nie zobaczymy. Zaimplementowane kilka dźwięków oraz trzy muzyczki, wybierane przed każdą grą, potrafią umilić naszą zabawę.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest dosyć ciekawa, lecz trochę monotonna. Dlatego pozostaje nie wybijającym się średniakiem wśród gier logicznych…

Ocena ogólna

Mario & Yoshi

GAME BOY

Grafika
50%
Dźwięk
50%
Grywalność
50%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.