RetroAge Recenzja, NES Mike Tyson’s Punch Out!!
RecenzjaNES

Mike Tyson’s Punch Out!!

Loading

Chociaż boks jest najpopularniejszym sportem walki, zastanawiające jest to, że tak niewiele gradaptacji tej dyscypliny jest wartych uwagi. Mike Tyson’s Punch Out!! na NES jest wyjątkiem i dla wielu ciągle jedną z najlepszych gier wideo o tej dyscyplinie.

  Wcielamy się w zawodnika o imieniu Little Mac i staczamy kolejne pojedynki, torując sobie drogę do walki o mistrzostwo z legendarnym Mike Tysonem. To niestety jedyny licencjonowany bokser w całej grze. Imiona takich zawodników jak Soda Popinski, Macho Man czy King Hippo, zostały zmyślone. Z jednej strony szkoda, z drugiej trzeba przyznać, że rywale zostali bardzo dobrze i pomysłowo zaprojektowani.

   Tytuły bokserskie często wykładają się na kiepskim sterowaniu. Jednak nie Punch Out!! Tutaj sterowanie jest niezwykle precyzyjne i responsywne. Biorąc pod uwagę fakt, iż pad do NES-a ma tylko dwa przyciski aż dziw bierze, jak wiele różnych ruchów potrafi wykonać Little Mac. Bloki, uniki, haki, sierpowe, a to wszystko można połączyć w niezwykle zabójcze kombinacje.

   Oczywiście, każdy kolejny przeciwnik jest silniejszy od poprzedniego. Jednak im dalej w las tym gra staję się coraz ciekawsza. Wraz z naszym progresem Punch Out!! przeistacza się z bezmyślnego klepania klawiszy, w tytuł gdzie liczą się nasze umiejętności, timing i intuicja. Im więcej gramy, tym lepiej poznajemy naszych rywali i tym samym będziemy w stanie skuteczniej przewidywać ich ruchy.

    Pomimo tego, że wersja Punch Out!! na SNES wygląda ładniej, to i tak większość fanów uważa pierwowzór za lepszy. Wielka szkoda, że Nintendo nie rozwija dalej tej serii, gdyż Mike Tyson’s Punch Out!! do dziś uważam za jedną z najlepszych gier bokserskich, jaka kiedykolwiek wyszła.

Ocena ogólna

Mike Tyson’s Punch Out!!

NES

Grafika
90%
Dźwięk
80%
Grywalność
90%

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.