RetroAge Recenzja, Game Boy Mortal Kombat II
RecenzjaGame Boy

Mortal Kombat II

Loading

Mortal Kombat 2 to świetna kontynuacja mega krwawej bijatyki dostępnej na wielu konsolach (m.in. na Super NES, Sega Mega Drive), oraz komputerach (Amiga, PC). Wersja na konsolę Game Boy posiada mniejszą ilość wojowników, którymi możemy walczyć i jest ich tylko ośmiu (Scorpion, Sub-Zero, Kitana, Mileena, Reptile, Shang Tsung, Jax, Liu Kang).

Każda z postaci posiada własny wachlarz ciosów oraz wykończeń (fatality, stage fatality i babality). Oprócz krzyżaka podczas gry używać będziemy klawiszy A (noga), B (ręka) oraz START (blok). Naszym zadaniem jest pokonanie Shao Kahna, uratowanie świata przed zagładą i stanie się najlepszym z wojowników. Cele mamy jasno określone więc nie pozostaje nam nic innego jak wyeliminować wszystkich przeciwników i zostanie tym jedynym. Zanim spotkamy się z szefem tego bałaganu czyli wielkim Shao czeka nas potyczka z 7 pozostałymi zawodnikami. Po drodze istnieje możliwość walki z postaciami ukrytymi (Jade, Smoke), lecz aby się z nimi zmierzyć, trzeba się trochę nakombinować. Na ukrytych wojowników należy bardzo uważać gdyż są oni piekielnie szybcy.
Aby wygrać walkę z przeciwnikiem należy wygrać dwie rundy. Podobnie jak miało to miejsce w grze Mortal Kombat, tak i tutaj po drugiej ukończonej rundzie mamy możliwość efektywnego wykończenia naszego wroga. Oprócz znanych już 'fatality’ i 'stage fatality’ autorzy gry wprowadzili 'babality’, czyli zmianę oponenta w dziecko. Wykończenie przeciwnika wykonane może zostać z dowolnego miejsca na planszy – nasz wojownik automatycznie ustawi się w odpowiedniej pozycji. Jest to pewnego rodzaju ułatwienie, gdyż na każdej innej platformie, na której dostępna jest gra Mortal Kombat 2 aby wykonać wykończenie należy ustawić się w odpowiednim miejscu. Fatality i babality wykonane mogą być na każdej planszy, a stage fatality (nabicie na kolce, zrzucenie z mostu) wykonać można tylko w wybranych lokacjach. Z gry usunięto także Friendship (wykończenie) oraz postać Noob Saibot.

W Mortal Kombat 2 możemy także pograć we dwie osoby dzięki połączeniu dwóch konsol kabelkiem łączącym. Gra na jednego gracza jest bardzo dobra, a opcja na dwóch zapewnia temu produktowi dodatkowe wspomaganie. Walka z dobrym przeciwnikiem zapewnia mnóstwo radości.

Oprawa graficzna i muzyczna
Postacie wykonane są bardzo szczegółowo i wyglądają rewelacyjnie. Plansze, na których walczymy są różnorodne, a autorzy tej pozycji zadbali o ich szczegółowość. Podczas naszej zabawy leci muzyka, która świetnie umila nam rozrywkę. W grze Mortal Kombat 2 usłyszymy także szereg dźwięków wydawanych przez walczące postacie.

Podsumowanie
Moim zdaniem Mortal Kombat 2 to najlepsza bijatyka jaka wydana została na konsolę Game Boy. W przeciwności do MK druga część jest grą szybką i dynamiczną, co może się okazać dla niektórych problemem, a znam takich. Idealnie sprawuje się tryb zabawy na dwóch graczy, który pozwala nacieszyć się rywalizacją z żywym przeciwnikiem. Wielokrotnie walczyłem po nocach ze znajomymi nie mogąc przestać grać. Przykrym elementem jest nie umieszczenie wszystkich postaci, które dostępne są w grze Mortal Kombat 2 na inne platformy. Szkoda, że autorzy gry zaniechali umieszczenia Kintaro czyli cztero-rękiego monstrum, z którym trzeba było się zetrzeć przed Shao Kahnem. Zabieg trochę dziwny bo przecież w pierwszej części gry spotykamy podobnego osobnika (Goro).
Ze wszystkich wydanych części (MK, MK II, MK3) na konsolę Game Boy oraz MK4 na konsolę Game Boy Color gra Mortal Kombat 2 jako jedyna sięga pierwszego miejsca podium. MK 2 znalazła się także na składance Mortal Kombat & Mortal Kombat II. Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana bijatyk.

Ocena ogólna

Mortal Kombat II

GAME BOY

Grafika
90%
Dźwięk
80%
Grywalność
100%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.