RetroAge Recenzja, Game Boy Mortal Kombat
RecenzjaGame Boy

Mortal Kombat

Loading

Mortal Kombat to gra, która na zawsze zmieniła świat bijatyk. Jest krwawa i bardzo brutalna, posiada rewelacyjną grafikę, muzykę i grywalność. Ale czy aby na pewno? No właśnie… Wersja na konsolę Game Boy jest cukierkiem z zupełnie innej paczki.

Organizowany 500 lat temu, najbardziej prestiżowy turniej Shaolin na świecie został przerwany przez wtargnięcie czarnoksiężnika Shang Tsunga i mającego cztery ręce potwora Goro. Monstrum, będące pół człowiekiem-pół smokiem, pokonał wielkiego Kung Lao, stając się mistrzem turnieju przez kolejne 500 lat. Jego wygrana była częścią misternego planu Shang Tsunga, który planował podbić Ziemię. Garstka wybrańców musi powstrzymać złe siły wygrywając turniej, decydujący o losach Ziemi. Po drodze będziemy musieli zmierzyć się z każdym z dostępnych wojowników (pojedynczo, w parach), a także z czwororęcznym Goro. Na samym szczycie całego tego bałaganu czeka nas spotkanie z potrafiącym zmieniać wygląd Shang Tsungiem.

Autorzy rezygnując z Johnego Cage’a udostępnili sześciu zawodników (Scorpion, Sub-Zero, Sonia, Raiden, Kano, Liu Kang), którymi można grać. Każda z postaci reprezentuje odmienny styl walki, posiada unikalne ciosy specjalne oraz spektakularne wykończenie przeciwnika (fatality). Fatality wykonać można po drugiej wygranej rundzie, po ukazaniu się „Finish him”.

Mortal Kombat umożliwia walkę na dwie osoby, przy dwóch konsolach połączonych kablem.

Szata graficzna
Grafika jest niewątpliwe ogromnym plusem tej gry. Postacie są ładnie i w miarę szczegółowo wykonane. Plansze są zbliżone do tych, na których można walczyć na innych platformach, kilka z nich nie zostało umieszczonych w tej wersji. Nie ma charakterystycznego elementu dla serii Mortal Kombat czyli przelewanej hektolitrami krwi. Muzyka jest na średnim poziomie, podobnie z dźwiękami.

Podsumowanie
Gra jest wolna i trzeba naprawdę dużo cierpliwości aby dotrwać do jej końca. Postacie poruszają się w zwolnionym tempie, irytując z każdą sekundą gry. Wykonanie specjala prawie graniczy z cudem, a o fatality można zapomnieć. Chciałbym napisać 'kup tę grę bo jest tego warta’, lecz niestety nie mogę. Mortal Kombat ma tak koszmarną grywalność, że potrzeba bardzo dużo cierpliwości aby się przez nią przedrzeć. Podobnie nie zachęca do zabawy gra na dwóch graczy.
Gra Mortal Kombat wydana została także na składance Mortal Kombat & Mortal Kombat II dostępnej na konsolę Game Boy. Szczerze nie zachęcam do zakupu tego produktu.

Ocena ogólna

Mortal Kombat

GAME BOY

Grafika
90%
Dźwięk
50%
Grywalność
20%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.