RetroAge Recenzja, Game Boy Motocross Maniacs
RecenzjaGame Boy

Motocross Maniacs

Loading

Motocross Maniacs to gra, w której sterujemy motorem widzianym z boku. Do przejechania mamy 8 tras z czego każda trasa ma po dwa okrążenia.

Przed rozpoczęciem gry czeka nas jeszcze wybór stopnia trudności (A, B, C) na jakim będziemy chcieli przejechać daną trasę. Stopień trudności w Motorcross Maniacs jest to nic innego jak ilość przyznanego czasu. Wersje A i B są stosunkowo proste i czasu jest wystarczająca ilość aby dojechać do mety nawet przy kilku upadkach z motoru. Wersja C to już wyższa szkoła jazdy i na wpadki związane z upadkiem czy zderzeniem pozwolić sobie nie można.

W grze przewidziano bonusy, które mają różne oznaczenia i działanie:
– N – zwiększa o 4 ilość strzałów z dopalacza,
– S – zwiększa prędkość z jaką porusza się motor,
– R – poprawia ogumienie,
– T – zwiększa ilość czasu.

Dodatkowo ukryte są jeszcze dwa bonusy, które zdobyć można robiąc obrót o 360 stopni podczas skoków. Jednym z tych bonusów jest JET umożliwiający użycie nitro podczas lotu, bez niego użyć nitro możemy tylko wtedy gdy koła motoru dotykać będą podłoża.

Motocross Maniacs oferuje grę na jednego gracza (solo), walkę z komputerem (vs computer) oraz grę na dwóch graczy. Tak naprawdę to właśnie możliwość rywalizacji ze znajomym daje najwięcej satysfakcji.

Szata muzyczna i graficzna
Mam pewne zastrzeżenia co do grafiki, która rewelacyjna nie jest. Tak źle też nie jest lecz postać, którą sterujemy mogłaby być odrobinę większa i wyraźniejsza. Ten błąd naprawiony został w grze Motorcross Manics 2 na konsolę Game Boy Color. Podczas gry leci muzyka, która w płynny sposób umila naszą zabawę. Oprócz muzyki usłyszymy także dźwięki wydawane przez motor, którym sterujemy.

Motocross Maniacs to gra, w którą można grać zarówno w pojedynkę jak i ze znajomym. Gra zapewnia dobrą zabawę na dość długi okres czasu. Pomimo niezbyt szczegółowej grafiki warto po ten tytuł sięgnąć, zwłaszcza, że kupić go można w atrakcyjnej cenie.

Ocena ogólna

Motocross Maniacs

GAME BOY

Grafika
50%
Dźwięk
40%
Grywalność
90%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.