RetroAge Akcesorium, NES NES Satellite
AkcesoriumNES

NES Satellite

Loading

NES Satellite to urządzenie, które umożliwia grę na maksymalnie cztery kontrolery i działa na podczerwień. Jest to produkt podobny do NES Four Score. Zestaw składa się z odbiornika [NES-033] oraz nadajnika [NES-032]. Odbiornik należy umieścić w miejscu, gdzie umieszcza się pady przy wyłączonej konsoli. Mała lampka zaświeci się za każdym razem gdy wciśnięty zostanie klawisz. W przypadku gdy żaden przycisk nie zostanie wciśnięty lampka miga co kilka sekund.

Nadajnik zasilany jest 6 bateriami typu C. Urządzenie powinno być umieszczone na poziomej powierzchni czarnym plastikiem w kierunku odbiornika. Sygnał wysyłany przez nadajnik rozchodzi się w poziomie w kącie do 60 stopni i w pionie do 30 stopni, zatem skrzynka nie musi być ustawiona dokładnie w kierunku odbiornika. Urządzenia działają poprawnie do odległości ok. 4,5 metra.
Baterie wystarczają na ok. 180 godzin pracy podczas używania standardowych parametrów. W przypadku korzystania z funkcji turbo ich zużycie następuje znacznie szybciej.

Po uruchomieniu konsoli należy uruchomić NES Satellite wciskając przycisk POWER. W celu wyłączenia urządzenia należy ponownie wcisnąć przycisk POWER. Odbiornik posiada opcję automatycznego wyłączenia gdy przez 7 minut nie użyty zostanie żaden z kontrolerów.
Na nadajniku znajdują się jeszcze dwa przyciski TURBO, przełącznik CTLR/GUN oraz cztery wejścia na kontrolery. Przełącznik CTLR/GUN musi być ustawiony na CTLR (Controller) gdy użyte mają zostać pady. W przypadku użycia Zapper Light Gun należy zmienić pozycję na GUN.

NES Satellite działa prawidłowo ze wszystkimi kontrolerami (NES Advantage, NES Controller, NES Max), lecz należy je umieścić w odpowiednio gniazdach (#1, #2). Podłączać należy tylko ten kontroler, który ma zostać użyty do zabawy. W przypadku gdy gra jest na jedną lub dwie osoby podłączenie dodatkowych kontrolerów może spowodować nieprawidłowe działanie nadajnika.
Aby Zapper Light Gun działał poprawnie należy go umieszczać w gnieździe #2. Power Pad także powinien zostać umieszczony w gnieździe #2, a oprócz tego w gniazdach 3 i 4 nie powinien się znaleźć żaden inny kontroler.

Oznaczenia:
odbiornik – NES-033
nadajnik – NES-032

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.