RetroAge Homebrew, Wii Newo Asteroids
HomebrewWii

Newo Asteroids

Loading

Jest już późno, a ja dalej siedzę przy konsoli spełniając marzenia umorusanego łobuziaka. Po uratowaniu świata przed zagładą z rąk wrogich istot w „Alien Conquer”, dostałem kolejną misję. Do naszej planety zbliżają się ogromne asteroidy, i tylko ja mogę uratować życie na Ziemii… Czas rozpocząć misję w „Newo Asteroids” .

„Newo Asteroids” jest klonem popularnej gry „Asteroids” znanej z automatów oraz Atari2600. Naszym celem jest uratowanie świata przed zagładą spowodowaną przez ogromne asteroidy. Do dyspozycji mamy pojazd kosmiczny posiadający dwa rodzaje działek laserowych. Jedno z nich umiejscowione jest przy dziobie statku i strzela pojedynczym strumieniem wprost na nadlatujące asteroidy. Drugie przyczepione do spodu jest znacznie ulepszone i umożliwia strzelanie w czterech kierunkach jednocześnie. W trakcie zażartej strzelaniny do kosmicznych głazów, radar wykrył podejrzany obiekt strzelający w naszym kierunku. Prawda wyszła na jaw… Za wszystko odpowiedzialni są kosmici którzy wysłali asteroidy, chcąc zniszczyć wszelkie formy życia poza nimi… Teraz tylko od nas zależy, czy Ziemia przetrwa …

Pomysłodawcą „Newo Asteroids” jest człowiek o pseudonimie „Owen”, który przy współpracy z Julian Mathonet, @KenneyWings, JoostinOnline stworzył ciekawą gierkę. Gra ma kilka trybów kolorystycznych do wyboru, a także umożliwia zmianę widoku między 2D a 3D. Uświadczymy dwa poziomy trudności, a także dwadzieścia pięć wyzwań, których niestety nie sprawdzałem. Jednak autor je poleca. Grafika stoi na przyzwoitym poziomie, nie odrzuciła mnie od TV jak to bywało przy niektórych produkcjach homebrew. Dźwięki są dość łagodne i przyjemnie wpadają w ucho. Sterowanie odbywa się przy pomocy wszelkich dostępnych na Wii padów, Wii Remote, Wii Remote z Nunchakiem, Classic Controlerem, oraz kontrolerem od Nintendo Gamecube. Jednym słowem do koloru, do wyboru. Gra godna szkolnej piątki warta jest polecenia.

Więcej informacji oraz gra TUTAJ

Oraz na stronie producenta. http://newogame.posterous.com/

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.