RetroAge Konsola, 3DS Nintendo 3DS XL
Konsola3DS

Nintendo 3DS XL

Loading

21 Czerwca 2012 poprzez Nintendo Direct zapowiedziano większy model konsoli 3DS, nazwany prosto – 3DS XL (3DS LL – w Japonii). Zabieg ten był identyczny jak w przypadku stworzenia dla modelu DSi większego brata – DSi XL. Powiększony model 3DS’a trafił na rynek 28 lipca 2012. W Japonii w kolorach srebrno – czarnym, czerwono – czarnym oraz białym. W europie wydano go w kolorach srebrno – czarnym, niebiesko – czarnym, oraz czerwono – czarnym. Natomiast w Ameryce północnej w kolorach czerwono – czarnym i niebiesko – czarnym.

Ekran został powiększony w 90% co pozwala bardziej czytelnie widzieć efekt 3D. W starszej wersji konsoli istniała specjalna dioda „3D” która niemal nieustannie się paliła, w wersji XL została zlikwidowana. Wyjątkowo do konsoli dodawana jest karta pamięci o pojemności 4 GB SDHC, a nie jak w standardowym modelu 2 GB SD.Stylus wyjmowany jest z prawej strony tak jak np. w modelu DS Lite.

W ramach redukcji kosztów Nintendo zdecydowało się wypuścić na rynek europejski i japoński konsolę bez załączonej do niej ładowarki. Można więc kupić tańszy zamiennik, używkę lub zestaw stacja dokująca + ładowarka do systemu 3DS XL. Dla zupełnie nowych użytkowników takie zagranie ze strony producenta może być niewygodne,natomiast posiadacze starszych wersji konsol (3DS, DSi XL, DSi), mogą korzystać z ładowarki dołączanych do tamtych zestawów. Bateria wytrzymuje dłuższą pracę przy grach 3DS od3,5 – 6,5 h oraz 5 – 8 h przy grach na starego DS’a.

Posiadacze podstawowej wersji konsoli, mogą się za pomocą odpowiedniej opcji przeprowadzić do modelu XL. Wystarczy że3DS ustawimy na wysyłanie danych a model XL na odbiór. Po zakończeniu przenoszenia danych, zamieniamy w konsolach karty pamięci i odtąd do XL mamy przypisany stary numer FriendCode oraz wszystkie pobrane dane (w tym dema i gry z Nintendo eShop).

Zestaw zawiera:
– Konsola 3DS XL (SPR-001)
– Stylus (SPR-004)
– 6 sztuk kart AR
– Karta pamięci 4 GB SDHC (nie produkowana przez Nintendo)

Specyfikacja techniczna (Tylko różnice w stosunku do standardowego modelu):
Wysokość: 15,6 cm
Długość: 15 cm
Szerokość: 2,2 cm
Wyświetlacz: górny: 4,88″ ekran 3D LCD o rozdzielczości 800 x 240 (400 x 240 WQVGA na jedno oko)
dolny: 4,18″ oporowy dotykowy LCD; 320 x 240 QVGA
Waga: 336 g
Zawiera kartę pamięci SDHC 4 GB
Moc: Bateria Litowo-jonowa 1750 mAh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.