RetroAge Akcesorium, Nintendo 64 Performance Tremor Pak Plus
AkcesoriumNintendo 64

Performance Tremor Pak Plus

Loading

Po sukcesie, jaki odniósł na rynku Tremor Pak firma Performance postanowiła pójść za ciosem i wydać jego następcę. Ponieważ siła wstrząsów była już dla wielu graczy zadowalająca, postanowiono stworzyć hybrydę, która uwolniłaby graczy od ciągłych zmian akcesoriów pomiędzy Rumble Pak’iem, a Controller Pak’iem, co w grach na Nintendo 64 jest często spotykaną niedogodnością.

Tak oto narodził się pomysł na Tremor Pak Plus, który w stosunku do swego poprzednika posiada slot na kartę pamięci. W związku z tym na urządzeniu oprócz przełącznika określającego moc wibracji (H – high, wysoki oraz L – low, niski), znajduje się również drugi – dodatkowy, odpowiedzialny za aktualnie obsługiwane urządzenie (R – rumble, wibracje i M – memory, karta pamięci).
Mimo, że koncepcja takiego urządzenia była jak najbardziej godna uwagi, to wykonanie nie należy do najszczęśliwszych. Sam Tremor Pak z wymaganym zestawem 2 baterii AA był już dość ciężki. Tremor Pak Plus posiadający dodatkowo slot na kartę pamięci oraz znajdujący się w nim Controller Pak jest diabelskim połączeniem, które już po kilku minutach staje się uciążliwe. Pad z takim obciążeniem ma tendencje do wyginania dłoni, co na dłuższą metę jest po prostu nie ergonomiczne i skutecznie zniechęca do gry. Cała reszta pozostała niezmieniona w stosunku do poprzednika, dlatego zainteresowanych odsyłam do opisu Tremor Pak’a.

Na koniec warto dodać, że Tremor Pak Plus był sprzedawany wraz z kartą pamięci Memory Card Plus (Performance), ale każdy inny Controller Pak (a przynajmniej te, które udało nam się przetestować) doskonale współdziała z opisywanym urządzeniem.

Producent: Performance

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.