RetroAge Artykuł, Okolicznościowy Pijemy za zdrowie solenizanta ’08
ArtykułOkolicznościowy

Pijemy za zdrowie solenizanta ’08

Loading

Dokładnie dzisiaj mija czwarty rok od kiedy zajmuję się tworzeniem serwisu poświęconego elektronicznej rozrywce – dawniej NintendoWorld (pamięta ktoś ten twór w ogóle?), dziś RetroAge. Zapraszam do krótkiego podsumowania kolejnego roku działania serwisu RetroAge.

Dokładnie rok temu pojawił się podobny artykuł, data ta jest dla nas, a w szczególności dla mnie, bardzo istotna. Dziś obchodzimy kolejne – czwarte – urodziny istnienia serwisu retroage w sieci. Z przedstawionego w zeszłorocznym artykule programu udało nam się wywiązać w większej części . W zasadzie gdyby nie zmiana techniczna plan zostałby wykonany w 100%. Przez prawie miesiąc (grudzień 07 – styczeń 08) witryna była nieaktywna z powodu intensywnych prac mających na celu przerzucenie treści merytorycznej ze starej do nowej wersji. Zadanie to było stosunkowo proste, lecz jak się okazało, bardzo czasochłonne. Części materiałów nie udało się jeszcze przerzucić, gdyż stale pracujemy (no może oprócz Sobera, który to się leni w sekcji newsów, za którą jest odpowiedzialny) nad nowymi materiałami. Aktualnie w serwisie znajduje się 108 recenzji gier, 167 recenzji konsol, akcesoriów i innego typu artykułów. Zestawiając powyższe dane do danych z roku ubiegłego mamy następujący przyrost: 24 nowych recenzji gier oraz 16 innych recenzji i artykułów. I pomyśleć, że tak niewielka grupa osób tyle zrobiła.

Cieszy mnie fakt, że teraz każdy (ci oczywiście co chcą) redaktor może pracować niezależnie, samodzielnie umieszczając artykuły i zdjęcia. Pragnę podziękować Axi0maTowi, Snakeowi, Soberowi za aktywną działalność rozwijającą serwis. Oprócz tego jestem wdzięczny następującym osobom: Antari, ashka, PanSamochodzik, Ramzes64, StormS, Q@sor którzy to podesłali nam swoje recenzje (czemu tak mało, co?) oraz Inlagd sillowi za korektę naszych wypocin. Każdy z Was wykonał kawał dobrej roboty! Przepraszam jeżeli kogoś pominąłem – nie było to celowe.

Planujemy dalszy rozwój serwisu powiększając zasoby retorage o nowe recenzje, artykuły i zdjęcia. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się wreszcie wprowadzić pozostałe konsole Segi. Jak mi czas pozwoli, to skończę artykuł o naprawie pada N64, który to obiecuję od dłuższego czasu.. Oprócz tego stale będą pojawiały się nowe recenzje gier, konsol i akcesoriów oraz newsy (czekamy Sober!).

W tym roku istotnymi dla Was datami powinny być: 1 czerwca i 1 września i wcale nie chodzi tu o dzień dziecka i rozpoczęcie roku szkolnego. Więcej informacji podamy już niedługo, a uwierzcie na słowo, że jest na co czekać.

Przez rok odwiedziło nas 34813 unikatowych użytkowników, przeglądniętych zostało ponad 210000 stron, a odwiedzający poświęcili średnio 3 minuty oraz przeglądali 4 strony podczas każdej wizyty.

Podczas roku działalności witryny zmieniony został dwa razy wygląd, przy czym ostatnia zmiana przywróciła na dobre invadera. Podobnie jak w zeszłym roku 1 kwietnia zrobiliśmy prima aprilisowy żart, który informował o zaprzestaniu działania serwisu na cześć nowego projektu poświęconego Kronikom Mutantów. Z napisanym na specjalną okazję artykułem można się zapoznać klikając w ten odnośnik.

Jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi redaktorami, zatem jeżeli chcesz współredagować retroage, to zapraszam do kontaktu w celu omówienia szczegółów.

Dziękuję za uwagę.

Ps: Uszczypliwe uwagi skierowane do Sobera należy traktować żartobliwie. Problemy techniczne – niestety – uniemożliwiają mu codzienną aktualizację serwisu.
Ps2: Poniżej znajduje się kilka zdjęć, przygotowanego specjalnie na prima aprilis, wyglądu witryny sugerującego zmianę tematu.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.