RetroAge Recenzja, Game Boy Pinball: Revenge of the Gator
RecenzjaGame Boy

Pinball: Revenge of the Gator

Loading

Pinball Revenge of the Gator jest jedną z najstarszych gier tego typu na konsolę Game Boy. Gra została stworzona przez Hal Laboratories, którzy odpowiedzialni są między innymi za wszystkie części Kirbiego, Pokemon Snap, Pokemon Stadium i Super Smash Bros. Pomimo swojego wieku gra stoi na bardzo wysokim poziomie.

Nasza zabawa odbywa się – niestety – tylko na jednym stole, w który autorzy sprytnie wkomponowali krokodyli motyw. Ekran konsoli dzieli stół na kilka części, a w każdej z nich znajdują się łapki, którymi odbijamy kulę. Na stole możemy zablokować miejsca, w których kula mogłaby spać na niższą część stołu. Aktywacja takich blokad jest różna dla różnych części stołu: boczne są jednorazowe, a środkowe znikają po pewnym czasie. Dodatkowo możemy pograć na planszach bonusowych. Nasza gra kończy się po utracie trzech kul, które pożerane są przez czekającego na samym dole stołu krokodyla. Pinball Revenge of the Gator oferuje także grę w dwie osoby.

Grafika w grze prezentuje się bardzo dobrze, a każdy element stołu wykonany jest bardzo szczegółowo. Podczas gry usłyszymy prostą, aczkolwiek bardzo pasującą muzyczkę, oraz szereg innych dźwięków.

Pinball Revenge of the Gator zapewnia sporo dobrej zabawy, gdyż jej grywalność jest bardzo wysoka i zapewnia wiele mile spędzonych z grą chwil. Według mnie ciekawym rozwiązaniem są plansze bonusowe, na których możemy zdobyć dodatkowe punkty i premie, które uwzględniane są do wyniku końcowego. Uważam, że warto jest przyjrzeć się tej grze, gdyż poziom jej wykonania jest na tyle wysoki, że nawet kilka późniejszych, podobnych produkcji (Pinball Deluxe, Pokemon Pinball) nie posiada takiej mocy, jak ich poprzedniczka.

Po kilku minutach gry możemy zaobserwować, że autorzy Pinball Revenge of the Gator włożyli w tę grę bardzo dużo pracy, aby ta zachowała realizm. Kula odbija się dokładnie tak, jak powinna, a nie jak to ma miejsce w grze Pokemon Pinball, w której autorzy gry przymknęli oko na grawitację.

Polecam każdemu zapoznać się z tym tytułem.

Ocena ogólna

Pinball: Revenge of the Gator

GAME BOY

Grafika
90%
Dźwięk
80%
Grywalność
90%

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.