RetroAge Artykuł, Relacja Planszomania III
ArtykułRelacja

Planszomania III

Loading

Trzecia edycja „Planszomanii” nie miała szans w starciu z „ładną pogodą”, mimo wszystko nieliczni odwiedzający wydarzenie na brak atrakcji narzekać nie mogli.

Podczas trwającego 5 godzin spotkania miłośników gier planszowych, przez salę gimnastyczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 5 w Tarnowie przewinęło się około 70 osób. Organizatorzy działający pod szyldem fundacji „Aspiranci” przygotowali 200 pudełek z grami – prawdziwa królewska uczta dla miłośników kostek, pionków, figurek, kart i kartoników.

Na wydarzenie redakcja RetroAge wybrała się w trzyosobowym składzie – Ja, mój Junior (lat 5) oraz Master. Korzystając z okazji, iż Aspiranci dwoili się i troili objaśniając przybyłym gościom zasady gier, rozegraliśmy z młodym partyjkę w „Motylki” oraz „Kotobirynt”. W powiększonym składzie ( dodatkowo Master oraz Aspirant Wojciech) zagraliśmy w „Carcassonne” a z Aspirantką Natalią w „Angry Birds Gobbit”. Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam oboje Aspirantów.

Oczywiście nie wspomnielibyśmy o tym wydarzeniu na łamach naszego serwisu, gdyby nie zorganizowana przez nas mini strefa retro, na której uruchomiliśmy komputer Atari 65XE (gry „Super Cobra”, „Vanguard”, „Donkey Kong”), oraz konsole Sega Saturn („Saturn Bomber Man”), Nintendo 64 („Mario Kart 64”, „Super Smash Bros.”) oraz TwinFamicom („Super Mario Bros.”, „Battle City”)

Wraz z Aspirantem Wojciechem katowaliśmy oczy w 10 osobowej (2graczy+8botów) turniejowej opcji Saturn BomberMan na 14 calowym telewizorku CRT. Dzięki nabytemu doświadczeniu koniecznym staję się zakup multitapów do Saturna.

Mimo niskiej frekwencji podczas III edycji Planszomanii czas upłynął w bardzo miłej atmosferze i z miłą chęcią weźmiemy udział w kolejnej edycji wydarzenia.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.