Polityka prywatności

Co tutaj znajdziesz?

Witryna retroage.net to serwis internetowy, który zawiera opisy i specyfikacje konsol i akcesoriów, a także spisy i recenzje gier. Jest to także serwis obszernie zaopatrzony w zdjęcia gier, konsol i akcesoriów. Oprócz wymienionych powyżej informacji, na retroage.net znaleźć można download, spolszczenia, a także różnego rodzaju artykuły w mniejszym lub większym stopniu związane ze światem konsol.

Czego tutaj nie ma?

Nie znajdziesz tutaj romów ani linków do stron oferujących możliwości ściągnięcia gier itp. Romy są nielegalne jeżeli nie posiadasz ich oryginalnych odpowiedników. Nie istnieje żadne prawo "24 godzin na testy" krążące po Internecie.

Co to jest?

Konsola - jest to urządzenie, które posiada własny ekran lub podłączane jest do TV (lub innego odbiornika np. monitora). W większości przypadków w konsoli umieszcza się nośnik danych w celu gry, oczywiście są odstępstwa od tej reguły np. gry z serii Game & Watch. Dział konsole podzielony został wg producentów i nazw konsol. Strony z konsolami zawierają opis konsol, ich specyfikacje oraz zdjęcia.Akcesoria - są to zewnętrzne lub wewnętrzne elementy będące elementami podstawowymi lub dodatkowymi służącymi do grania. Wielokrotnie nie było by możliwe użytkowanie danej konsol bez akcesoriów takich jak pad, joystick, zasilacz czy kabel do TV.
W dziale akcesoria znajdziesz także inne akcesoria, które mogą zostać wykorzystane z daną konsolą.Gra czyli nośnik danych - w większości przypadków jest to dyskietka, płyta CD, DVD lub kartridż czy kaseta. Istnieją także konsole posiadające tylko jedną grę i nie umożliwiające zmianę gier np. wspomniane już gry z serii Game & Watch. W przypadku gier na kartridżach - o ile istnieje możliwość zapisu stanu gry - stan gry zapisywany jest na kartridżu, a nie w konsoli. Konsola to nie komputer PC. Istnieją wyjątki od tej reguły. Niektóre gry nie zapisują danych lub dane zapisywane są na zewnętrznych kartach pamięci.

Dział gry również został podzielony wg producentów i nazw konsol. W większości przypadków na retroage.net dostępne są tylko strony z tytułami gier i zdjęciami oryginalnych kartridży czy płyt. Recenzje dodawane są systematycznie do gier znajdujących się już w bazie.

Pytania?

Masz pytania? Możesz je zadać bezpośrednio na forum lub wysyłając e-maila.

Ładowanie