RetroAge Homebrew, Dreamcast Polyko’s Super Jelly Bean Quest In the Sketchbook of Illusion
HomebrewDreamcast

Polyko’s Super Jelly Bean Quest In the Sketchbook of Illusion

Loading

Najwyższy czas na kolejny bimber starannie dobrany przez zastępczego sommeliera (tak to ja). Tym razem chciałbym wam przedstawić butelkę z Polyko’s Super Jelly Bean Quest In the Sketchbook of Illusion, mam szczerą nadzieję że lekka nutka siarki zeskrobanej z główek zapałek nie przeszkodzi wam w rozkoszowaniu się tym słodkim, relaksującym nektarem…

Pewnego słonecznego dnia Polyko zmęczony dziką orgią która miała miejsce poprzedniej nocy ucinał sobie drzemkę czule obejmując swój najukochańszy notatnik, niestety śpiąc po pijaku nietrudno jest upuścić swój najcenniejszy skarb. Stało się – zeszycik wypadł mu z rąk wpadając wprost w slot na kartridże w bliżej niezidentyfikowanej konsoli powodując zwarcie i wciągając naszego bohatera w wykreowany przez niego świat.

Tak oto zaczyna się nasza przygoda w tej prostej platformówce, gdzie naszym zadaniem jest znaleźć wszystkie 31 żelkowych fasolek, nie ma limitu czasowego, nie ma żyć ani pułapek a Polyko przeżyje upadek z każdej wysokości, wszystko to w unikalnej, oprawie wizualnej i dźwiękowej. Oryginalna gra została stworzona przez jedną osobę jako prezent dla swojego kolegi, natomiast wersja na Dreamcasta wykonana została przez Senile Team, który kojarzyć możecie z Beats of Rage lub Rush Rush Rally Racing.W grze poruszamy się małym, śmiesznym ludzikiem w kolorowym i trochę karykaturalnym świecie zdominowanym przez dość specyficzny styl rysowania osoby o imieniu Andreas (link do bloga z jego pracami znajdziecie na stronie autora), animacja choć nie jest powalająca i nieco minimalistyczna, to jest w zupełności wystarczająca i w pewnym stopniu urocza, doskonale pasuje do równie minimalistycznych efektów dźwiękowych a w połączeniu z przyjemną chiptune’ową muzyczką wrażenie wszechobecnego spokoju jest bardzo przyjemne. Za każdym razem zanurzam się w nie z prawdziwą rozkoszą gdy sfrustrowany po kolejnej ciężkiej batalii z potworami, kosmitami czy innym tałatajstwem mam dość wszystkiego co do obsługi potrzebuje pada.

Szczerze polecam każdemu kto chce się chwilkę zrelaksować, nie trzeba zbierać wszystkich fasolek, wystarczy włączyć na kwadrans po ciężkim dniu a pozytywne odczucia płynące z Polyko’s Super Jelly Bean Quest In the Sketchbook of Illusion znacznie przyspieszą ładowanie naszej bateryjki odpowiedzialnej za podtrzymywanie uśmiechu na twarzy, polecam skosztować.

Grę można pobrać tutaj.

I wypróbować na stronie autora.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.