RetroAge Artykuł, Varia Pomysłowy Tata – Magnetyczny Mario
ArtykułVaria

Pomysłowy Tata – Magnetyczny Mario

Loading

W 1989r. zakończył się w Polsce okres „realnego socjalizmu”, czyli czasów, w których nie było niczego, więc wszyscy (teoretycznie) mieli po równo. W sklepach najczęściej widywało się puste półki, (których jednak nie dało się kupić) a lepszy towar załatwiało się po znajomości „z pod lady”. Dorastające w tych czasach dzieciaki mogły pomarzyć o szerokim wyborze zabawek (a o konsolach nawet nie śniły, nie wiedząc nawet o ich istnieniu), a jeśli już udało się jakąś kupić, to jakościowo przypominała chińską tandetę sprzedawaną na kramach w miejscowościach turystycznych, z tą różnicą, że produkowaliśmy je na miejscu. Dlatego też, większość zabawek była wykonywana przez rodziców, a następnie przez same dzieci – co rozwijało wyobraźnię twórczą oraz sprawność manualną.

Poniższym wpisem chciałbym zachęcić odwiedzających RetroAge rodziców do wykonania wraz z pociechami magnesów o tematyce związanej z naszym hobby.

Do wykonania naszych zabawek będziemy potrzebowali:
– dostępu do komputera łączącego się z siecią internetową

– dostępu do kolorowej drukarki atramentowej

– dowolnego edytora graficznego (np. Gimp)
– papieru do wydruków z warstwą magnetyczną
– opcjonalnie – farby „magnetycznej”

Upodobania rodziców, upodobaniami rodziców, ale pozwólmy dziecku zdecydować z jakiej gry chciało by wykonać swoje magnesy (w moim przypadku była to gra pt.  „dowolne Mario”).

Po dokonaniu wyboru, pierwszym krokiem będzie wyszukanie (wraz z dzieckiem) odpowiednich grafik, korzystając z wyszukiwarki internetowej.

Następnie w edytorze grafiki komponujemy stronę formatu A4 odpowiednio powiększając/pomniejszając pobrane obrazki. W zależności od wieku i możliwości dziecka na jednej stronie możemy umieścić od jednej do około dwudziestu grafik.

Zaprojektowaną stronę drukujemy za pomocą drukarki atramentowej na papierze „magnetycznym” a następnie wycinamy (pozwalamy wyciąć dziecku) zabawki-magnesy, które można „przyczepić” np. do drzwi lodówki.

Jeśli jednak obawiamy się utrudnionego dostępu do lodówki, w marketach budowlanych możemy zakupić farbę „magnetyczną”, dzięki której utworzymy na ścianie warstwę, do której przyczepiają się magnesy. W przypadku gdy nie będzie nam odpowiadał jedyny dostępny czarny kolor, możemy ścianę pomalować kilkoma warstwami farby magnetycznej (około cztery warstwy), a następnie pokryć ją dowolnym kolorem klasycznej farby do ścian.

Życzę miłej zabawy.

Tata

Author

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.