RetroAge Homebrew, Wii Quake Wii
HomebrewWii

Quake Wii

Loading

Zastanawiałem się dobre 20 minut, co zaserwować wam na czwartkowy obiad, i postanowiłem pozostać przy portach klasyków znanych prawie każdemu. Dziś wybór padł na grę legendę, która zapewne zapadła w pamięci wielu ludziom. Tytuł tej legendy to Quake, której to port stworzony został na konsolę Nintendo Wii.

Quake to jedna z najważniejszych gier w dziejach elektronicznej rozgrywki, więc nie wypada nie znać tego tytułu. Jeśli jednak jakimś cudem wśród was są tacy, którzy o grze nie słyszeli to już spieszę z informacją. Quake to pierwszy prawdziwy shooter z perspektywy pierwszej osoby, wykonany w pełnym 3D. Rozgrywka utrzymana jest w gotyckim klimacie, gdzie gracz będzie musiał przedzierać się przez mroczne i posępne lokacje przypominające raz zamkowe lochy, raz piekielne czeluście, a jeszcze innym razem kosmiczną bazę. Miejscówki opanowane są przez diabelskie pomioty gotowe rozszarpać gracza na strzępy, odciąć mu kończyny piłą motorową czy dla odmiany potraktować piorunem. Bohater oczywiście nie pozostaje potworom i mutantom dłużny, więc sypie w nich z bogatego i unikalnego repertuaru broni wśród których znajdziemy takie smaczki jak topór, dubeltówka czy słąwny Nail-gun strzelący gowździami. Jest bardzo brutalnie, pikselowa krew tryska na wszystkie strony, a nierzadko też przyjdzie nam podziwiać latające w powietrzu odstrzelone kawałki mięsa.

Quake Wii jest bratem bliźniakiem wersji PC. Kuchmistrz Izhido stworzył nam w pełni grywalny port i od dziś można więc rozsiąść się wygodnie na kanapie ciesząc się starym, kultowym już FPSem, z nowym sterowaniem. Do grania potrzebne są oczywiście Wiilot i Nunczak, z tajnych źródeł wiem jednak, że nie każdemu pasuje taka opcja, więc miłą niespodzianką będzie zapewne fakt, że Quake Wii obsługuje też Classic Controlera, pada GCN, a nawet klawiaturę i myszkę!

Dodatkową ciekawostką jest fakt, że za pomocą linku podanego niżej otrzymujemy możliwość uruchomienia następujących części z serii:

  • Quake
  • Quake Mission Pack 1: Scourge of Armagon
  • Quake Mission Pack 2: Dissolution of Eternity
  • QuakeWorld
  • Quake II
  • Quake II Mission Pack: The Reckoning
  • Quake II Mission Pack: Ground Zero
  • Quake II Threewave Capture The Flag

Jest jednak małe ale… port ten jest w zasadzie odpowiednikiem pliku *.exe z wersji pc, więc aby mieć możliwość zagrania w Quake Wii, potrzebne są oryginalne pliki z wersji PC.

Port, oraz więcej informacji pod adresem:
http://wiibrew.org/wiki/QRevPAK

Authors

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.