RetroAge Artykuł, Publicystyka Radosna twórczość fanów – muzyka
ArtykułPublicystyka

Radosna twórczość fanów – muzyka

Loading

Istnieje wiele sposobów na twórcze wyrażenie uwielbienia gier video. Powstają różnego rodzaju fanarty, fanfiki, mody, grage kity, papercarfty… Dziś zapraszam na malutki przegląd remixów muzyki z gier video.

Wybór kawałków do przeglądu jest bardzo subiektywny, na końcu podałem linki gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Znakomita większość kawałków jest dostępna w formacie mp3, wystarczy więc zapełnić nimi pamięć ulubionego odtwarzacza i śmignąć na rower, deskę, w drogę do szkoły/pracy.

1. Super Mario Bros Theme

Praca bardziej odtworcza niż kreatywna, ale samo wykonanie na gitarze jest po prostu świetne. Nie jest to co prawda remix zawierajacy dodatkowe partie muzyki, ktore budziłyby ogólny podziw i uznanie, ale z całą pewnością kawałek jest godny uwagi. (Polecam zwrócenie uwagi na akcje w tle filmiku)

Metaldaniel03 – „Super Mario Bros Theme”  (Super Mario Bros)


2. Super Mario Bros Castle Theme

Można też troszkę ostrzej. Całym zespołem i o wiele bardziej psychodelicznie. Nasuwanie po garach, pogo i do tego świetnie dopasowany filmik z samej gry. Śmiech miesza się z politowaniem i zażenowaniem, ale trzeba przyznać że od strony technicznej mix wykonany wybornie.

Nylithia – „Super Mario Bros Castle Theme”  (Super Mario Bros)

3. Dwa spojrzenia na „Terra” theme

Najlepszy, magiczny utwór z serii Final Fantasy znajdziemy w szóstej odsłonie uwielbianej na cały świecie sagi. Jak różne emocje wywołuje klasyk Nobuo Uematsu prezentują dwa poniższe remixy:

Darangen – „Deadly Promises” (Final Fantasy VI)

AmlEviL – „Death on the Snowfield” (Final Fantasy VI)

5. „Gerudo Valley”  –  śpiewająco

The Legend of Zelda: The Ocarina of Time… Tu każdy utwór to mistrzostwo kompozycji w wykonaniu Koji Kondo. Wjeżdżamy powolutku na koniku do Gerudo Valley, mieszkanki witają nas… piosenką? Całe szczęście nie. Czy tylko ja uważam, że bez wokalu ten remix byłby dużo lepszy?

Darangen – „Falling Back” (Ocarina of Time)


6. „Tal Tal Mountain Range”

Zderzenie GameBoyowego pikania z nowoczesnością, tworzy jeden z najlepszych remixów z Link’s Awakening. Aż raźniej wspinać się Linkiem gdzieś wysoko w górach…

Zircon – „Clash at the Mountains” (Link’s Awakening)

7. „Zelda” Theme

Tuż przed premierą „The Legend of Zelda: A Link to the Past” na GBA, zrobiono rom zawierający slideshow z „intro” gry, na „stronie tytułowej” przygrywal „Rabbit Join Cover” i radośnie migał napis „Press Start” – oczywiście wciśnięcie przycisku nie dawało żadnego efektu. Rom został wypuszczony do sieci jako gra, a problem z „press start” był tłumaczony jako niedoskonałość emulatorów.

Rabbit Joint Cover (The Legend of Zelda)


8. Draconus Title Theme

Kultowa 8bitowa gra, jeden z najlepszych 8bitowych kompozytorów – Adam Gilmore. Jaka szkoda, że większość gier na 8bitowe komputery posiada muzyke tylko na planszy tytułowej. Michał  „Bayer” Manner gustuje w bardziej lajtowych klimatach – dzwoneczki, saksofon itp… Z kolei Franklyn woli „powiosłować”.

Michał „Bayer” Maner – „Draconus”

Franklyn – „My Draconus II”

9. Jet Set Willy + Prehistorik + Lotus III

Drugi w zestawieniu kawałek w wykonaniu Falnklyn’a. Tym razem mamy do czynienia z oryginalnym prezentem urodzinowy dla młodszego brata. Po raz drugi wiosło poszło w ruch.

Franklyn – „My favourite computer songs”

Obiecane linki do mp3:

Franklyn
„Draconus” – Michał Bayer Maner
Pozostałe kawałki (za wyjątkiem „Super Mario Bros”, a także wiele innych znajdzimy na OCRemix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.