Dexter's Laboratory: Robot Rampage

GameBoy Color

Utworzono: 17 grudnia 2006
Autor: Gimiak
Odsłon:

1804

Mandark czyli odwieczny rywal Dextera, pragnąc zniszczyć naszemu bohaterowi jego laboratorium w perfidny sposób przeprogramował wszystkie roboty Dextera przeciwko niemu. Ich celem jest zniszczenie laboratorium i unicestwienie samego Dextera.
Nierozważny Mandark porozrzucał kody programujące roboty po całym laboratorium. Jeżeli uda nam się je odnaleźć, odzyskamy kontrolę nad robotami i ocalimy laboratorium.

No to wiemy już na czym polega nasza misja w grze Dexter's Laboratory: Robot Rampage. Podczas walki z bezdusznymi robotami na szczęście nie jesteśmy bezbronni, do dyspozycji mamy:
- Laser Gun - podstawowa broń Dextera, z którą zaczynamy zabawę,
- Laser Machine Gun - to samo co powyżej z taką różnicą iż broń ma możliwość ciągłego ognia,
- Plasma Gun - broń mocna, która niszczy obwody natrętnym robotom,
- Plasma Granade - usuwa większą ilość wrogich robotów przy jednym wybuchu.

Gra podzielona jest na 4 levele, które dodatkowo podzielone są na 4 epizody (sceny). W każdym etapie musimy znaleźć odpowiednią ilość kodów. W zależności od planszy kierujemy się z góry na dół lub z dołu w górę, zbierając po drodze kody, bronie i niszcząc wszystko co stanie nam na drodze.

Po zdobyciu wszystkich części kodu czeka nas niemiłe spotkanie z szefem czyli super robotem (Super Robot).
Nasz wróg nie jest trudny do pokonania jeżeli zastosujemy odpowiednią taktykę. W przypadku gdy stracimy wszystkie życia, mamy możliwość kontynuacji gry. Z uwagi na to iż liczba kontynuacji jest nielimitowana możemy grać aż do przejścia.
Naszą nagrodą jest odzyskane laboratorium, a także możliwość gry wcielając się w super robota.

Grafika w grze Dexter's Laboratory: Robot Rampage jest dość dobra, chodź nie rewelacyjna jak na możliwości konsoli Game Boy Color. Muzyka wpada w ucho ale nie zachwyca, brakuje typowych wstawek czy śmiesznych komentarzy z bajki. Nadszedł czas aby określić grywalność tej gry... i co ja mam tu napisać? Rozpatrując tą grę jako klasyczną platformówkę to wypada całkiem nieźle, tyle że prostota odpycha od samej gry.
Monotonność gry polegająca na kierowaniu się z góry na dół lub odwrotnie po 1 epizodzie nudzi.
Końcówka gry zawiodła mnie chyba najbardziej, spodziewałem się iż po pokonaniu super robota spotkam się z samym Mandark'iem lecz niestety takie zdarzenie nie miało miejsca.

Kody
Na ekranie powitalnym, na którym znajduje się "Press Start" wciskając 10 x A, a następnie 10x B i zatwierdzając SELECT'em mamy możliwość ubrania Dextera w nowe ubranka (łącznie 3) lub zmianę postaci na Super Robot'a.

Ocena ogólna 5.7

Autor: Gimiak

Grafika 70%

Dźwięk 50%

Grywalność 50%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie