Mike Tyson's Punch Out!!

NES

Utworzono: 21 lutego 2020
Autor: Jedah
Odsłon:

85

   Chociaż boks jest najpopularniejszym sportem walki, zastanawiające jest to, że tak niewiele gradaptacji tej dyscypliny jest wartych uwagi. Mike Tyson’s Punch Out!! na NES jest wyjątkiem i dla wielu ciągle jedną z najlepszych gier wideo o tej dyscyplinie.

  Wcielamy się w zawodnika o imieniu Little Mac i staczamy kolejne pojedynki, torując sobie drogę do walki o mistrzostwo z legendarnym Mike Tysonem. To niestety jedyny licencjonowany bokser w całej grze. Imiona takich zawodników jak Soda Popinski, Macho Man czy King Hippo, zostały zmyślone. Z jednej strony szkoda, z drugiej trzeba przyznać, że rywale zostali bardzo dobrze i pomysłowo zaprojektowani.

   Tytuły bokserskie często wykładają się na kiepskim sterowaniu. Jednak nie Punch Out!! Tutaj sterowanie jest niezwykle precyzyjne i responsywne. Biorąc pod uwagę fakt, iż pad do NES-a ma tylko dwa przyciski aż dziw bierze, jak wiele różnych ruchów potrafi wykonać Little Mac. Bloki, uniki, haki, sierpowe, a to wszystko można połączyć w niezwykle zabójcze kombinacje.

   Oczywiście, każdy kolejny przeciwnik jest silniejszy od poprzedniego. Jednak im dalej w las tym gra staję się coraz ciekawsza. Wraz z naszym progresem Punch Out!! przeistacza się z bezmyślnego klepania klawiszy, w tytuł gdzie liczą się nasze umiejętności, timing i intuicja. Im więcej gramy, tym lepiej poznajemy naszych rywali i tym samym będziemy w stanie skuteczniej przewidywać ich ruchy.

    Pomimo tego, że wersja Punch Out!! na SNES wygląda ładniej, to i tak większość fanów uważa pierwowzór za lepszy. Wielka szkoda, że Nintendo nie rozwija dalej tej serii, gdyż Mike Tyson’s Punch Out!! do dziś uważam za jedną z najlepszych gier bokserskich, jaka kiedykolwiek wyszła.

Ocena ogólna 8.7

Autor: Jedah

Grafika 90%

Dźwięk 80%

Grywalność 90%

2 komentarzy dla “Mike Tyson's Punch Out!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie