Pony Island

PC Windows

Utworzono: 1 stycznia 2020
Autor: kolo
Odsłon:

69

Witaj w krótkiej recenzji króciutkiej gry Pony Island na PC, gry w której patatajtamy po pięknych zielonych pastwiskach, kicamy przez płotki i rozwiązujemy proste łamigłówki logiczne. Cena za przegraną? Nasza ࣅচ묻ʑÄ!

 

Rozgrywka rozpoczyna się niewinnie - od logo producenta "gry" w którą gramy w czasie grania w Pony Island i zepsutego menu które musimy sami sobie naprawić w "debuggerze". Po krótkiej rozmowie z twórcą "Pony Island" możemy wreszcie rozpocząć właściwą grę - patatajtamy sobie kucykiem i kicamy przez płotki - proste, a wręcz prostackie, ale stworzone zgodnie ze szkołą projektowania gier dla niedzielnych graczy, widać że twórcy nie mieli pomysłu ani technologii, ale solidne 2/10 na zachętę. Ale po krótkiej sielance zaczyna się agresywna monetyzacja "Zagraj w resztę Pony Island, włóż swoją duszę aby kontynuować", bez krzyżyka do zamknięcia niechcianej reklamy ani niczego innego - szczyt bezczelności normalnie. Po przymusowym wysypaniu gry z poziomu "debuggera" lądujemy w "systemie" i z "okna czatu" dowiadujemy się że to nie jest kolejna, niegroźna gra zrobiona przez studenta na zaliczenie. To śmiertelnie niebezpieczne narzędzie stworzone przez samego 1U©iF#r'a (dla przyjaciół Louey) w celu porywania i więzienia dusz w "systemie", a ostatni komunikat w grze wcale nie zawierał błędu. Aby wydostać się z limbo i uratować uwięzione w systemie dusze musimy usunąć chronione pliki systemowe, a najsłabszym w nim ogniwem jest zabugowane i nieukończone "Pony Island".

Aby zwyciężyć w świecie w którym nic nie jest takie jakie się wydaje o prostej i nie zawsze czytelnej, ale szalenie klimatycznej grafice, prostackich, ale satysfakcjonujących efektach dźwiękowych i świetnej chiptuneowej muzyce na próbę będziemy musieli wystawić naszą zręczność, inteligencję, pamięć, niepodzielną oraz podzielną uwagę, a także wytrwałość w szukaniu rozwiązań. Czas rozgrywki jest krótki, a poziom trudności niezbyt wygórowany, ale nie każdy da radę dotrzeć do końca.

Polecam, straciłbym swoją duszę jeszcze raz.

 

Ocena ogólna 7.666

Autor: kolo

Grafika 70%

Dźwięk 80%

Grywalność 80%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie