RetroAge Akcesorium, Wii Remote Jacket
AkcesoriumWii

Remote Jacket

Loading

Wii Remote Jacket (oznaczenie RVL-022) to silikonowa osłonka na Wii Remote, której zadaniem jest chronić „Wiilota” w razie upadku, a przy okazji spełnia również inną funkcję – umożliwia wygodniejsze trzymanie „nietypowego kontrolera” w ręku.

Wii Remote Jacket zbudowany jest z przezroczystego, cienkiego, silikonu – z grubszą warstwą na krawędziach, otworami na przyciski i dużą ilością wypustek na całej długości.

Od spodu znajdują się loga: Nintendo, oraz Wii. Przód „pokrowca” posiada grubszą warstwę, dzięki której wygodniej trzyma się „Wiilota” w miejscu jego zwężenia (przy przycisku „B”), gdy trzymamy go poziomo oburącz, jak klasycznego pada. Z tylu Wii Remote Jacket posiada zaślepkę na wejście do którego podpina się Nunchuk lub Classic Controller .

Wii Remote Jacket pojawił się w niecały rok od premiery konsoli, a wywołane zostało to tym, iż użytkownicy Wii zgłaszali częste wypadanie Wii Remote z rąk. Nintendo postanowiło dołączać ów produkt do wszystkich nowych konsol oraz osobno sprzedawanych kontrolerów i zestawów gry Wii Play z kontrolerem. Nintendo nie zapomniało również o użytkownikach Wii, którzy zakupili konsolę i „Wiilot’y” przed wprowadzeniem tego „pokrowca”. Każdy posiadacz konsoli mógł złożyć zamówienie na osłonkę, na stronie www.wii.com – wypełniając specjalny formularz: podając numer seryjny konsoli, ilość kontrolerów i swoje dane (głównie w krajach, w których występuje oddział Nintendo, wraz ze swoją stroną internetową).

* Podobno wydanie Wii Remote Jacket odbywało się w sklepie, w którym zakupiono swoją konsolę – lub – Nintendo samo rozsyłało „pokrowce” do użytkowników Wii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.