RetroAge Recenzja, NES Ring King
RecenzjaNES

Ring King

Loading

Liczy się tylko jedna gra bokserska NES: Punch-Out Mike’a Tyson !! (lub, jeśli wolisz Mr. Dream, Punch-Out !!). Pozostali rywale mają nadzieję, że wzbogacając swoją grę o dodatkowe elementy, odciągną uwagę graczy od hitu Nintendo. Ring King stara się w tym kierunku robić wiele dzięki przysadzistym bokserom o dużych głowach i unikatowemu przypisaniu punktów mocy przed każdym meczem. Jednak po wejściu na ring okazuję się, że rzekomy „król” nie będzie walczył.

Każda walka jest jak ciągły taniec w kręgu, gdzie szukasz okazji, by uderzyć przeciwnika w twarz. Do dyspozycji masz kilka różnych ruchów, takich jak typowy prosty, hak czy sierpowy, z opcją nauki kolejnych ruchów w miarę postępów i rozwoju postaci. Wygrywaj walki, a zgromadzisz więcej punktów mocy, aby przypisać je do statystyk takich jak: cios, prędkość i wytrzymałość. Cios i wytrzymałość to twoje najważniejsze atrybuty na ringu. Jeśli brakuje ci któregoś z nich, twoje uderzenie lub twoje ciało będzie słabe. Tak czy inaczej, upadniesz szybko. Walki są powolne i żmudne, nawet jeśli twoje statystyki są mocniejsze niż twoich przeciwników. Nie powinieneś dziko uderzać i mieć nadzieję, że ciosy się połączą w kombinacje, ponieważ twoja wytrzymałość spadnie. Niestety, trudno powiedzieć, kiedy przeciwnik otwiera się na trafienie, więc prawie zawsze konieczne jest dodatkowe uderzenie. Naciskając „B”, blokujesz ciosy, ale nie oczekuj zbyt wiele. Twój bokser wcale nie blokuje i tylko od czasu do czasu unika ataków przeciwnika. W późniejszych walkach komputer jest nieprzyzwoicie silny. Jeśli nie zablokujesz się w odpowiednim momencie, otrzymasz kilka ciosów.

Gra posiada także tryb dla dwóch graczy, ale również ciężko nazwać go porywającym ze względu na tempo gry. Można również obejrzeć walki pokazowe między komputerami, jeśli w ich trakcie nie uśniecie z nudów. Ring King przyciągnie Cię ujmującą grafiką, a następnie uderzy w twoje serce dzięki swojej niefrasobliwej rozgrywce. Król boksu? W żadnym wypadku. Ten może być tylko jeden i na pewno nie jest nim Ring King.

Ocena ogólna

Ring King

NES

Grafika
80%
Dźwięk
60%
Grywalność
30%

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.