RetroAge Akcesorium, GameCube Sammy Gamecube Keyboard Controller
AkcesoriumGameCube

Sammy Gamecube Keyboard Controller

Loading

Nie jest tajemnicą, że konsole w stosunku do komputerów wykazują się pewną niedoskonałością. Przykładowo w grach przez sieć, często zachodzi potrzeba komunikacji z innym graczem, do tego celu w przypadku konsoli Nintendo GameCube najlepiej wykorzystać specjalnie dedykowaną klawiaturę Sammy Gamecube Keyboard Controller.

SGK (Sammy Gamecube Keyboard Controller) to klawiaturo-pad specjalnie dedykowany do konsoli Nintendo. Tak naprawdę to już drugi model dla tej konsoli. Pierwsza wersja to niemal identyczny ASCII Keyboard Controller.

Chociaż wyprodukowały je dwie różne firmy, oba modele są niemal identyczne. Różnią się jedynie kolorem spodu i co oczywiste logiem firmy. Nawet pudełka są łudząco podobne.

Klawiaturo-pady były dedykowane do gier z serii Phantasy Star Online i chociaż gry ukazywały się poza Japonią to prezentowane dodatkowe akcesorium pozostało w rękach Japończyków. Dla Phantasy Star Online I & II wyszedł model ASCII a przy okazji Phantasy Star Online III – wersja Sammy.

Klawiatura jest alfanumeryczna QWERTY, na którą naniesione są znaki japońskie. Pad natomiast nie odbiega standardem od zwykłego kontrolera Gamecuba. Przycisk Start został przeniesiony bliżej lewej części. Akcesorium podłącza się za pomocą dwóch wtyk do konsoli, czarna odpowiada za obsługę pada, biała klawiatury. Chociaż klawiatura jest kompatybilna tylko z grą Phantasy Star Online I & II (oraz wersją plus) czy też PSO III, to pad współpracuje ze wszystkimi grami.

Klawiaturo-pad mimo rozmiarów trzyma się nader wygodnie. Same klawisze wyglądają schludnie. Niestety poza Japonią trudno dorwać to akcesorium, dlatego postrzegane jest głównie, jako obiekt kolekcjonerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.