RetroAge Recenzja, DS Snakenoid (DSi Ware)
RecenzjaDS

Snakenoid (DSi Ware)

Loading

Na pewno wielu z was zna Snake’a (nie chodzi o tego z Metal Gear Solid, tylko sympatycznego, zielonego węża). Jeśli nie to trudno, ale na pewno kojarzycie Arkanoid. A co gdyby tak połączyć obie te gry? Niemożliwe? A jednak – Cinemax to się udało tworząc Snakenoid.

Na pewno wielu z was zna Snake’a (nie chodzi o tego z Metal Gear Solid, tylko sympatycznego, zielonego węża). Jeśli nie to trudno, ale na pewno kojarzycie Arkanoid. A co gdyby tak połączyć obie te gry? Niemożliwe? A jednak – Cinemax to się udało tworząc Snakenoid.

Snakenoid jest grą zręcznościową przeznaczoną na konsolę Nintendo DSi (do pobrania w europejskim DSiWareza 500 punktów, czyli ok. 25 zł). Produkcja ta ma proste założenia – sterujemy zielonym gadem i odbijamy nim czerwoną piłeczkę, aby zniszczyć muszle, (w bonusowym poziomie diamenty) oraz innych przeciwników. Gra może się wydawać mało wymagająca, ale na poziomie normal i hard jest już pozycją dla graczy zręcznie posługujących się stylusem, gdyż porusza się tylko po ekranie dotykowym.

Jaki jest nasz cel? Głównym zadaniem jest pokonanie ogromnej, złej ośmiornicy i odblokowanie kolejnych trybów oraz masterowaniem swoich wyników. Istnieją również różne bonusy: multiball, powerball, slowball, powiększenie rozmiarów węża, itd.

Jeśli mowa o trybach rozgrywki – jest ich 3: Arcade, Challenge oraz Unllimited.
Podstawowy tryb – Arcade podzielony jest na kilka chapterów – gdy zobaczymy napis game over to rozpoczniemy od początku tego etapu z wyzerowanym licznikiem punktów. Po ukończeniu tego trybu odblokowujemy Challenge.
Kolejny tryb polega na przejściu gry z jak największą liczbą punktów i dostępnymi bonusowymi poziomami. W razie utraty wszystkich żyć grę zaczynamy całkowicie od nowa. Bardzo emocjonująca staje się rozgrywka, zwłaszcza w momentach głównej walki oraz pojawienia się rozgwiazdy – ona umie bardzo zdenerwować, gdyż wystarczy trochę ją dotknąć i życie stracone. Po ukończeniu Challenge mamy dostępny tryb Unlimited, w skrócie to samo, ale bez końca (chyba, że nasz przyjazny stworek umrze całkowicie) – można dorobić się dużej liczby punktów.

Snakenoid, a oprawa A/V.
Grafika jest płynna, ładna, ale ogólnie niezbyt zróżnicowana, mimo to podobać się potrafi. W trakcie grania usłyszymy kilka melodyjek, które wpadają w ucho i umilają rozgrywkę.

Dla kogo jestem?
Jeśli dobrze bawiłeś się grając w Arkanoid oraz lubisz Snake’a lub jesteś hardcoreowcem i lubisz pobijać rekordy albo chcesz zagrać w coś na długie godziny to ta gra jest dla ciebie w sam raz! Moim zdaniem totalny must-have dla posiadaczy DSi.

Ocena ogólna

Snakenoid (DSi Ware)

NINTENDO DS

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
90%

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.