RetroAge Niewydane, Mega Drive Stone Protectors
NiewydaneMega Drive

Stone Protectors

Loading

W latach 90tych ubiegłego wieku pojawiły się na rynku zabawki Troll Doll. Te małe, szkaradne i pokraczne ludziki z jednej strony szybko zdobyły popularność, ale równie szybko ją straciły. Było ich kilka rodzajów tak aby wszystkie dzieciaki znalazły jakąś wersje dla siebie. Jedną z odmian Troll Doll były Stone Protectors, które doczekały się nawet własnej gry wydanej na SNESa w 1994 roku (niestety nie odniosła choćby umiarkowanego sukcesu). Była planowana również wersja dla konsoli Sega Mega Drive/Genesis, ale oficjalnie nigdy nie ujrzała ona światła dziennego. Aż do teraz, bowiem po latach w końcu jakimś cudem wyciekła do internetu.

Plan wydawniczy przewidywał pierwotnie, że Stone Protectors trafi na sklepowe półki w maju 1994 roku. Producentem gry był Eurocom, a wydawcą miał zostać Vic Tokai (wersję dla SNESa wydało Kemco). Dlaczego nie doszło do wydania gry na konsolę Sega Mega Drive/Genesis? Powód wydaje się błahy. Raczkująca wówczas organizacja ESRB zajmująca się ocenianiem zawartość gier i wyznaczaniem granic wiekowych wystawiła grze „T”, czyli „od lat 13stu”. Maskotki skierowane były jednak do młodszej grupy odbiorców i nikt nie łudził się, że nastolatki będą grały w taką dziecinną grę. Vic Tokai obawiając się niskiej sprzedaży zrezygnowało więc z wydania gry. Wersja na SNESa miała więcej szczęścia, bowiem zaliczyła poślizg czasowy i trafiła na zamieszanie w ESRB, dzięki czemu jakimś cudem umknęła ocenie. Dziś wydaje się to nie do pomyślenia, ale wówczas były to początki tej organizacji i takie wpadki się zdarzały.

Jak wszyscy super bohaterowie również Stone Protectors mają swoją historyjkę wprowadzająca do tego jak się nimi stali. Pewnego dnia chłopcy grający sobie w zespole o wątpliwej reputacji – Rock Detectors, po jednym z koncertów odnajdują tajemnicze magiczne kryształy. Dzięki nim każdy z członków zespołu otrzymuje specjalną super moc dającą nadnaturalne umiejętności. Tak się składa, że na świecące kamyki ma chrapkę również niejaki Zok z którym to teraz bohaterowie będą musieli toczyć zacięte boje, aby ochronić swoje kryształy. Przyznajcie sami, że głupszej historyjki nie można już wymyślić…

Typ gry: bijatyka 2D
Liczba graczy: 1-2
Data przerwania prac nad projektem: 1994 (gra została ukończona)
Data wycieku: 30 lipiec 2010
Producent: Eurocom

Download game Stone Protectors (ROM):
StoneProtectors.zip

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.