RetroAge Recenzja, Game Boy Super Mario Land 2: 6 Golden Coins
RecenzjaGame Boy

Super Mario Land 2: 6 Golden Coins

Loading

W 3 lata po wydaniu świetnej platformówki jaką jest Super Mario Land Nintendo pokazało światu drugą odsłonę Mario na konsoli Game Boy.

Zamek, w którym do tej pory przebywał Mario został przejęty przez złego Wario. Aby go odzyskać należy zdobyć 6 złotych monet, które ukryte są w 6 różnych miejscach wyspy. Po ich zdobyciu należy udać się do zamku w celu wypędzenia podłego Wario.

uper Mario Land 2: 6 Golden Coins posiada 3 sloty (A, B, C), w których zapisać można stan gry. Możliwa jest także gra w trybie 'easy mode’. Uruchamia się ją po wciśnięciu klawisza „selec”t na ekranie z wyborem kanału.

Aby zdobyć 6 monet otwierających wrota do zamku należy pokonać 5 szefów przebywających w różnych częściach wyspy i jednego przebywającego w kosmosie.
Wyspa podzielona jest na następujące regiony:
– Tree Zone,
– Macro Zone,
– Pumpkin Zone,
– Mario Zone,
– Turtle Zone,
– Space Zone,
– zamek Mario,
– wzgórza z hipopotanem (tylko przez nie można się dostać do Space Zone),
– punkt startowy, plansza dodatkowa i bonus wymieniający monety.

Zwiedzanie wyspy nie jest ograniczone, można wielokrotnie przechodzić plansze, które zostały już ukończone. Jest to pierwszy duży plus. Każdy etap składa się z kilku plansz, a niekiedy także plansz dodatkowych tzw. bonusowych np. strefa Pumpkin Zone posiada dwie takie plansze. Oprócz tego na wyspie znajdują się dwie ciekawe lokacje, pierwsza z nich umożliwia zdobycie dodatkowych monet, a druga pozwala na wymianę monet na dodatkowe życia lub ulepszenia. Podczas gry można zdobyć przedmioty nadające głównemu bohaterowi nowe zdolności. Podstawą każdego ulepszenia jest grzybek, który umożliwia powiększenie głównej postaci znany dobrze z pierwszej części. Drugim przedmiotem jest kwiatuszek, który umożliwia strzelanie ogniowymi kulkami. Oba te przedmioty znane są dobrze z pierwszej części Super Mario Land i innych gier z Mario na konsolę NES. Trzecim i zarazem ostatnim przedmiotem jest marchewka, która umożliwia powolne opadanie na ziemie dzięki dodatkowym uszom pracującym 'prawie’ jak skrzydła.
Podczas gry można zdobyć dodatkowe życia, które ukryte są w blokach w postaci serduszek. Kolejnym przedmiotem jest gwiazdka, która jest także znana z Super Mario Land. Zdolność jej co do pierwszej części została odrobinę zmodyfikowana tzn. oprócz tego, że przez pewien okres czasu główny bohater gry Super Mario Land 2 jest nieśmiertelny to dodatkowo za każdego dotkniętego przeciwnika powyżej czwartego uzyskujemy dodatkowe życie.

Po zdobyciu 6 Złotych Monet otwierają się wrota zamku. Teraz nie pozostaje już nic innego jak zwiedzić zamek i spotkać się z jego tymczasowym rezydentem czyli Wario. Kim jest Wario? W skrócie to tłusty złodziejaszek kochający złoto, klejnoty i inne wartościowe przedmioty. Jest większy od Mario i posiada te same zdolności co Mario po połknięciu grzybka, kwiatuszka czy marchewki.

Super Mario Land 2: 6 Golden Coins to jedna z kilku gier, które naprawdę warto posiadać w swojej kolekcji. Jest to tytuł, do którego można wracać i wracać… Niestety jest to także ostatnia odsłona z bratem Mario na konsoli Game Boy. Kolejny gra czyli Super Mario Land 3: Wario Land nawiązuje jedynie tytułem i 'pewnym’ szczegółem do Super Mario Land, lecz główną postacią jest Wario.
Super Mario Land: 6 Golden Coins  podniosła bardzo wysoko poprzeczkę jeżeli chodzi o grywalność, szatę graficzną i muzyczną dla gier na Game Boya. W tej odsłonie Mario jest znacznie większy i wyraźniejszy, a każdy etap reprezentuje zupełnie inną grafikę i muzykę. Przeciwnicy Mario zmieniają się wraz ze zmianą etapu. Należałoby też wspomnieć o możliwości zapisu gry na jednym z 3 dostępnych slotów, wyborze trudności gry, a także o nowym ulepszeniu głównego bohatera i sposobie wyboru plansz. Moim zdaniem Super Mario Land: 6 Golden Coins jest lepszy niż jego następca czyli gra Super Mario Land 3: Wario Land. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś/aś tej gry to najwyższy czas ją zdobyć.

Ocena ogólna

Super Mario Land 2: 6 Golden Coins

GAME BOY

Grafika
100%
Dźwięk
90%
Grywalność
100%

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.