RetroAge Recenzja, Game Boy Super Mario Land
RecenzjaGame Boy

Super Mario Land

Loading

Super Mario Land to jedna z pierwszych platformówek, która dostępna była na konsolę Game Boy. W grze wcielamy się w rolę tytułowego bohatera czyli Mario, a naszym zadaniem jest uratowanie porwanej księżniczki Daisy.

Podczas naszej misji zbieramy monety zwiększające nasz wynik, grzybki powiększające naszego bohatera, dodatkowe życia, kwiatki umożliwiające strzelanie (o ile wcześniej połknęliśmy grzybka), a także gwiazdki dające chwilową nieśmiertelność.

Do przejścia mamy 4 etapy, które różnią się szatą graficzną i muzyczną. Każdy etap podzielony jest na 4 plansze, w których czeka nasz zbieranie monet i innych wyżej wymienionych gadżetów. Pod koniec każdej planszy danego etapu czeka nas walka z szefem. W ostatniej planszy drugiego etapu zamiast skakać płyniemy sobie wygodnie w łodzi podwodnej zbierając monety, życia, powiększenia strzelając do naszych wrogów. Podobny schemat gry zapewnia ostatnia plansza ostatniego etapu, w której zasiadamy za stery samolotu.

Podsumowanie
Przy SML możemy świetnie spędzić czas wolny, gdyż jest to bardzo wciągający tytuł. Małym minusem jest wielkość postaci, która moim zdaniem jest odrobinę za mała. Być może w okresie, kiedy gra została pisana nie było możliwości pokazania większego i bardziej szczegółowego bohatera gry. Jak już wspominałem, gra podzielona jest na 4 etapy, które różnią się od siebie szatą muzyczną i graficzną.

Super Mario Land to tytuł, który powinien należeć do listy must-have osób, które lubią platformówki, zwłaszcza te z Mario w roli głównej.

Mile zaskoczyły mnie plansze, w których poruszać się trzeba było w wodzie łodzią podwodną i w powietrzu samolotem. Dodając takie rodzynki gra stała się bardziej atrakcyjna i nie nudzi gracza monotonnością. Z uwagi na fakt, iż gra Super Mario Land posiada tak mało plansz nie mamy możliwości zapisu stanu gry na kartridżu. Dlatego nasz wynik (highscore) po przejściu gry znika wraz z wyłączeniem konsoli Game Boy. Nie ma także możliwości przeskakiwania pomiędzy planszami np. dzięki kodom.

Gra Super Mario Land to tytuł, który wystartował w tym samym roku co konsola Game Boy należy jej się większy kredyt zaufania.

Ocena ogólna

Super Mario Land

GAME BOY

Grafika
70%
Dźwięk
70%
Grywalność
100%


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.