RecenzjaGameBoy Advance

Tekken Advance

Loading

Zapewne wielu z Was już na samo słowo Tekken zaczyna żywiej reagować, innym natomiast na myśl przychodzą skróty: PSX, PS2, lub PSP, ale nie wielu z Was zdaje sobie sprawę, że gra ta ukazała się również na platformę Nintendo, a konkretnie na Game Boya Advance. Czy jest równie dobra jak jej strasi bracia? O tym przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Tekken Advance – taki tytuł nosi część serii wydana na GBA – to nic innego, jak bijatyka znana z innych konsoli. Nie bedę się rozpisywał na temat rozgrywki, bo jak w bijatykach przystało, polega ona na pokonaniu przeciwnika, tudzież na skopaniu mu czterech liter. Do wyboru w menu głównym mamy kilka trybów rozgrywki.
Arcade (stajemy do Turnieju Króla Żelaznej Pięści), Vs battle (gra z żywym przeciwnikiem, potrzebne są dwie gry i kabel), Time attack (gra na czas), Survival (gramy do momentu, w którym nasz zawodnik przegra), Tag battle (walka drużynowa, wybieramy trzy postacie), Vs tag battle (jak poprzednio, tylko walczymy z żywym przeciwnikiem), Practice (jak sama nazwa wskazuje możemy tutaj poćwiczyć i potrenować ciosy) oraz Options (zmiana poziomu trudności, czasu walki i innych opcji).

Do wyboru mamy „aż” dziewięć postaci, doskonale jednak znanych z poprzednich części gry. W skład szczęśliwej dziewiątki wchodzą: Xiaoyu, Yoshimitsu, Nina, Law, Gunjack, Hworang, Paul, King oraz Jin. Każda postać ma swoje unikalne umiejętności i ciosy specjalne. Ciosy specjalne możemy sprawdzić po naciśnięciu Start i wybraniu opcji Command List. Podczas gry postacie poruszają się bardzo płynnie. Po przejściu gry wszystkimi postaciami (niezależnie od poziomu trudności) czeka na nas niespodzianka: dostaniemy jedną (tak, całą jedną) dodatkową postać, którą jest Heihachi. Gdy już mamy odblokowanego Heihachiego, to po przejściu trybu Arcade otrzymamy za jego sprawą możliwość zagrania w Team Battle Modes. Aby gra szybko nam się nie znudziła, możemy zmienić kolor ubrań naszemu zawodnikowi.

Graficznie gra prezentuje się bardzo dobrze. Świat Tekkena osadzony został bowiem w środowisku trójwymiarowym, co robi naprawdę pozytywne wrażenie i pozwala ujrzeć moc drzemiącą w GBA. Co do muzyki w grze, to powiem tylko tyle, że jest. O ile odgłosy postaci są jeszcze dość dobre, o tyle muzyka towarzysząca nam podczas walk zaczyna po kilku chwilach drażnić.

Tekken Advance jest dobrą bijatyką ze świetną grafiką i nieco gorszą muzyka (co jednak nie jest jej największa wadą). Dziesięć dostępnych postaci (w tym jedna ukryta) do wyboru? Panowie z Namco najwyraźniej nie przyłożyli się podczas tworzenia tej gry, a szkoda. Z braku dużego wyboru bijatyk na GBA muszę jednak stwierdzić, że warto zagrać w tę grę, choć mam wątpliwości, czy nawet najbardziej zagorzali fani tej serii byliby zadowoleni.

Ocena ogólna

Tekken Advance

GAME BOY ADVANCE

Grafika
90%
Dźwięk
60%
Grywalność
70%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.