RetroAge Artykuł, Varia Trzy gry w które powinieneś zagrać przed Końcem Świata wg Axi0maTa
ArtykułVaria

Trzy gry w które powinieneś zagrać przed Końcem Świata wg Axi0maTa

Loading

Koniec Świata już lada moment i pewnie każdy z was przygotowuje się do niego na swój własny sposób. W związku z tym w dniu dzisiejszym rozpoczynamy niewielką serię artykułów polecających wam gry w które warto z różnych powodów zagrać przed 21 grudnia 2012 roku.

Asteroids

Jako że za jedną z przyczyn Końca Świata często wymienia się uderzenie asteroidy w glob ziemski to wybór tej pozycji wydaje się być oczywistym. Założyć można, że ludzie tak łatwo nie dadzą za wygraną i z całą pewnością podejmą kroki w celu uniknięcia katastrofy. Powstał nawet film pt. Armageddon opowiadający o tym jak to dzielni kosmonauci unieszkodliwiają ciało niebieskie zagrażające naszej planecie. Po co jednak lądować na asteroidzie, kiedy można ją najzwyczajniej w świecie zestrzelić? Umiejętności nabyte w Asteroids pomogą NASA w wyborze jedynego słusznego kandydata na bohatera, który ocali nas przed zagładą – czyli Ciebie! Wystarczy że trochę przysiądziesz, potrenujesz sterowanie statkiem kosmicznym i postrzelasz dla wprawy w asteroidy i możesz być niemal pewien, że poradzisz sobie w tej arcytrudnej misji. A potem? Potem to już tylko laury zwycięzcy na twojej szyi, uściski prezydentów, pisk zachwyconych kobiet, szampan i zaproszenia na każdy możliwy raut, gdzie będziesz gościem honorowym. No i jak tu odpuścić Asteroids przy takiej pięknej wizji Końca Świata?

Sensible Soccer

„Już na koniec świata Polska będzie mistrzem świata” – takie oto przyśpiewki można usłyszeć na stadionach, ale jakie są na to realne szanse każdy chyba dobrze wie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby wziąć sprawę w swoje ręce. Przede wszystkim na początku żeby zadanie stało się realne to musimy znaleźć jakąś starszą grę piłkarską z czasów, kiedy to nasza reprezentacja odnosiła jakiekolwiek sukcesy. Granie stosunkowo aktualnymi składami z góry skazane jest na porażkę ze względu na wątpliwe umiejętności osobników określających samych siebie mianem piłkarzy. Co zrobić kiedy największe sukcesy w futbolu odnosiliśmy w latach 70tych i na początku lat 80tych XX wieku, a wtedy sensownych gier piłkarskich jeszcze nie było? Przypomnijmy sobie olimpiadę w Barcelonie w 1992, na której nasza reprezentacja zdobyła brązowy medal! Nie trzeba długo szukać aby wyciągnąć wnioski, że jedyną grą piłkarską w jaką należy zagrać aby Polską zdobyć Mistrzostwo Świata jest Sensible Soccer. To czysto arcadowa rozrywka, a do tego tak ekstremalnie wciągająca, że możesz zupełnie zapomnieć o tym, że jakikolwiek Koniec Świata ma mieć miejsce. Siadając więc do Sensible Soccer oszczędzisz sobie tym samym niepotrzebnych stresów, a zamiast tego masz szanse bawić się na całego. Dłużej od ciebie ciurać joyem będzie chyba tylko Jurek Owsiak, który zarzeka się, że ma w planach „grać do Końca Świata i jeden dzień dłużej”…

Fallout 3

To że ma być Koniec Świata, to już wszyscy wiemy, ale co będzie jak komuś uda się go przeżyć? Jak może wyglądać taka postapokaliptyczna Ziemia? Fallout wydaje się być doskonałym tutorialem do tego by nauczyć się przetrwania w tych ekstremalnych warunkach. Czeka nas szkolenie ze sposobów na znalezienie wody oraz zgłębienie tajników kanibalizmu, które zapewni nam pożywienie. Kolejne lekcje obejmują naukę walki wręcz i strzelania do wszystkiego co żywe. Poznacie również podstawowe pojęcia postapokaliptycznego świata takie jak mutant, stimpak, choroba popromienna. Zobacz sam już dziś jak będzie wyglądało życie po Końcu Świata, bo być może Twoje miasto okaże się odpowiednikiem Megatony z Fallouta właśnie. Dzięki Falloutowi poznacie smak nowej brutalnej rzeczywistości, w której będziecie musieli umieć się odnaleźć. Jeśli nie macie w swoich domach konsol HD-Gen to zawsze możecie pokusić się o zagranie w poprzednie części gry. Wymagania starszych wersji na PC są doprawdy śmieszne jak na dzisiejsze standardy, więc wasz „wirtualny podręcznik” powinien uruchomić się bez problemu na niemal każdym komputerze.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.