RetroAge Recenzja, Nintendo64 Turok 2: Seeds of Evil
RecenzjaNintendo64

Turok 2: Seeds of Evil

Loading

Turok 2 jest kontynuacją jednego z najlepszych FPP na Nintendo 64. Co zmieniło się w stosunku do części poprzedniej?

Zacznijmy od fabuły – po pokonaniu w pierwszej części Campaignera – szaleńca pragnącego rządzić zaginionym światem, Turokowi udało się zniszczyć machinę służącą do manipulacji czasem. Na nieszczęście Turoka, wybuch przebudził szaleńca o imieniu Primagen. Przebywał on w stanie śpiączki w komorze hibernacyjnej statku kosmicznego, który rozbił się na wyspie dziesiątki tysięcy lat temu. Po przebudzeniu się , zaczął siać zniszczenie i chaos w Lost Landzie. Naszym zadaniem jest uratowanie owej krainy przed zagładą. Przeszkadzać nam w tym będzie ponad 30 różnorodnych przeciwników – w większości dinozaury i ich różnorodne mutacje. Oczywiście nie pozostajemy bezbronni – w nasze rządne krwi ręce zostało oddanych 24 rodzajów broni – od zwykłego do broni nuklearnej.

W stosunku do poprzedniej części dużej poprawie uległa grafika – przeciwnicy są o wiele bardziej dopracowani – składają się tylko z jednego obiektu i posiadają dynamicznie mapowane ciała zmieniające się w zależności od przyjętej postawy. W grze zostało zaimplementowane zaawansowane cieniowanie, liczone w czasie rzeczywistym dynamiczne oświetlenie, efekty atmosferyczne, proceduralne teksturowanie powierzchni – robi to na graczu obłędne wrażenie. Gra wykorzystuje również Expansion Paka – dzięki niemu obraz wyświetlany jest w wyższej rozdzielczości – nie muszę chyba mówić co to oznacza :-).W trakcie gry przemierzymy 6 poziomów o łącznej powierzchni około 30 mil kwadratowych. Lokacje są zróżnicowane graficznie – zwiedzimy opuszczony port, starożytne miasto, dżunglę i jeszcze kilka równie interesujących miejsc. Gra posiada jeszcze jeden ważny element – możliwość gry wieloosobowej. Tryb ten jest doskonale dopracowany – jest oczywiście kilka rodzajów rozgrywki, ale co jest niewątpliwie największą zaletą to możliwość jednoczesnej gry 4 osób na raz.

Podsumowując Turok 2 jest jednym z najlepszych FPP wydanych na Nintendo64 i koło takiego tytułu na pewno nie można przejść obojętnie.

Recenzja pierwotnie była opublikowana 3 lipca 2005r. w serwisie Nintendo 64 Zone.

Ocena ogólna

Turok 2: Seeds of Evil

NINTENDO64

Grafika
90%
Dźwięk
80%
Grywalność
80%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.