RetroAge Artykuł, Okolicznościowy Urodziny retroage.net
ArtykułOkolicznościowy

Urodziny retroage.net

Loading

W dzisiejszym dniu mija kolejny rok istnienia retoage.net. Zobacz krótki artykuł podsumowujący rok istnienia naszego serwisu. Zapraszam do komentowania.

Prolog
Piąte urodziny serwisu retroage.net. Któż by się spodziewał, że tak długo wytrzymamy. A jednak! Ubiegły rok był rokiem zmian i ciężkiej pracy (aktualizacje, erdid…). Nasza baza powiększyła się o 54 recenzji gier, 5 konsol i 12 akcesoriów, dodanych została również cała masa zdjęć gier, konsol i akcesoriów. Przez rok witryna retroage.net odwiedzona została przez ponad 36 tysięcy unikalnych użytkowników, odświeżenia portalu sięgają ponad 256 tysięcy razy! RA odwiedza średnio od 120 do 200 osób dziennie, poświęcając przy tym, prawie trzy minuty na zwiedzenie naszego tworu.

Pierwszy krok…
ERDID czyli „Elektroniczna Rozrywka Dawniej i Dziś” to wystawa, która odbyła się w dniach 24 października a 30 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Wg wstępnych założeń trwać miała od 1 czerwca do 31 sierpnia, jednakże z uwagi na trwające prace remontowe w muzeum, nasze przedsięwzięcie musiało zostać przesunięte na termin późniejszy. Przez krótki okres trwania, przy niewielkim nakładzie na reklamę, naszą wystawę odwiedziło prawie 4000 osób (a jakby ktoś chciał znać dokładną liczbę, to wynosi ona 3996 osób). Uważam to za dość duży sukces. Daliśmy radę jak cholera! Nie osiągnąłbym tego jednak sam, aktywnie udzielali się jeszcze: Axi0maT, Storms, AdamGilmore, tbxx, Y2K. Nasze przedsięwzięcie wspomogły firmy Nintendo oraz SCEP, które przekazały nagrody do konkursów (Wii, gry na Dsa i Wii, gadżety oraz gry na PS3 i PSP, gadżety). ERDID przyczyniło się do tego, że udało się spotkać z częścią redakcji retroage.net, z którymi póki co jedyny kontakt miałem przez forum, maila lub gadu gadu.

Przyznam szczerze, że planując wystawę nie sądziłem, że tak ciężko pójdą rozmowy ze sponsorami. Liczyłem na „standy” oraz brakujące konsole lub ich atrapy, lecz niestety trochę się przeliczyłem. Dobrze, że chociaż nagrody udało się załatwić. Swoją negatywną postawą zaskoczył mnie Microsoft, który nie zechciał w żaden sposób z nami współpracować…

Dzięki wystawie nawiązaliśmy współpracę z magazynem konsolowym „engarde”, w którym od grudnia 2008 mamy stałą rubrykę.

Dziwnym trafem stało się tak, że od momentu zakończenia wystawy zwolniliśmy z aktualizacjami serwisu. Nie zrozumcie źle, nie zamierzamy się poddać, co niektórym po prostu zaczęło brakować czasu. Pisanie recenzji zajmuje jednak dość dużo czasu, ci co piszą, to wiedzą jak jest.

Co będzie dalej…
Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć więcej czasu aby dodać więcej recenzji aniżeli w roku ubiegłym. W tym roku – niestety – nie uda się uruchomić drugiej edycji ERDID, ale jest duża szansa, iż uda się zrealizować nasz projekt w roku 2010. Wstępnie wybraliśmy Warszawę jako lokalizację, w której miałaby się wystawa odbyć. Jak tylko będziemy coś więcej wiedzieć, to będziecie pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą. Mam również wielką nadzieję, że tym razem sponsorzy zechcą aktywniej wziąć udział w naszym ciekawym przedsięwzięciu. Na koniec dodam, że liczę na kolejne spotkanie w gronie redakcyjnym. Chyba każdy zgodzi się z tym, że zimne piwko zawsze lepiej smakuje w gronie znajomych…

Epilog
Na koniec chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy czynnie współtworzą oraz wszystkim tym, którzy nas odwiedzają. Mam nadzieję, że zechcecie być aktywnie z retroage.net przez kolejny rok.

Storms
Przygodę z serwisem retroage nawiązałem po upadku własnej strony z solucjami do gier na Nintendo64 oraz po hibernacji strony n64zone. Minęły już 2 lata od momentu zaistnienia w portalu retroage, jednak aktywnie serwis wspieram od roku czasu. Wynikiem włożonej pracy w retroage jest włączenie mnie w zespół redakcyjny. Już wkrótce wyposażę serwis w artykuły z mojej specjalności. Solucje które wykonałem w prostym notatniku zostaną przerobione do formatu PDF. i wyposażone zostaną w ogrom obrazków uzupełniających tekst. Poradniki to jednak nie wszystko, wkrótce możecie się spodziewać kolejnych recenzji mojego autorstwa.

Tbxx
Mniej więcej rok temu umieściłem (przy pomocy Gimiaka i Axiomata) pierwszy filmik z gameplayu (Super Mario 64). Do tej pory w serwisie pojawiło się około 40 filmików. W między czasie dwukrotnie zmienialiśmy serwer streamujący filmiki, tylko po to aby dostarczać materiał jak najlepszej jakości. Moje plany na przyszłość związane z retroage.net? Dodać jak najwięcej aktualizacji filmowych i mam nadzieję że z adaptacją mojego pomysłu pomogą mi inny redaktorzy.

Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.