RecenzjaGameBoy Advance

Wario Land 4

Loading

W dżungli została odnaleziona starożytną piramidę, nasz bohater Wario przeczuwając skarby, złotko, monety (…) postanowił się jej bliżej przyjżeć.

Grę zaczynamy od planszy instruującej nas co Wario potrafi. Następnie do wyboru mamy 4 duże etapy po 5 plansz każdy. Na końcu każdego etapu czeka nas do pokonania boss.

Etapy gry:
– KORYTARZ SZMARAGDOWY (EMERALD PASSAGE): Palm Tree Paradise, Wildflower Fields, Mystic Lake, Monsoon Jungle, Mini-Game Shop i boss: CRACTUS
– KORYTARZ SZAFIROWY (SAPPHIRE PASSAGE): Crescent Moon Village, Arabian Night, Fiery Cavern, Hotel Horror, Mini-Game Shop i boss: CATBAT
– KORYTARZ TOPAZOWY (TOPAZ PASSAGE): Toy Block Tower, The Big Board, Doodle Woods, Domino Raw, Mini-Game Shop i boss: AERODENT
– KORYTARZ RUBINOWY (RUBY PASSAGE): The Curious Factory, The Toxic Landfill, 40 Below Fridge, Pinball Zone, Mini-Game Shop i boss: CUCKOO CONDOR

Dostępny jest także:
– KORYTARZ STARTOWY (ENTRY PASSAGE)
– POKÓJ MUZYCZNY (SOUND ROOM) – za każdą zdobytą płytę CD odkrywa się jedna melodyjka. W jednej planszy znajduje się tylko 1 CD.
Po przejściu każdego z 4 sub-bossów otrzymujemy skarby. Po przejściu wszystkich plansz czeka nas spotkanie z głównym szefem gry.

Mini-Game Shop jest to miejsce gdzie możemy zagrać w mini gry w celu zdobycia medali.
Są trzy gry:
WARIO’S HOMERUN DERBY – baseball
– THE WARIO HOP – jeździmy na oponie i przeskakujemy przez przeszkody
WARIO’S ROULETTE – układamy twarz

Medale służą nam do wykupienia bonusów przed samą walką z każdym bossem w ITEM SHOP’ie. Liczba w nawiasie oznacza liczbę medali potrzebnych do wykupienia umiejętności.
Do wyboru mamy:
– Apple Bomb (2)
– Blast Cannon (2)
– Vizorman (4)
– Bugle (6)
– Black Dog (10)
– Large Lips (10)
– Big Fist (10)
– Black Dragon (10)

Mankamentem gry Wario Land 4 jest to, że nie jest to gra długa – np. porównując z Wario Land 2. Szata graficzna gry prezentuje się bardzo dobrze, Wario jest fajnie animowany, tła wyglądają ciekawie. Dźwięk i muzyka są także sympatyczne. Grywalność Wario Land 4 jest taka jaka być powinna czyli bardzo dobra. Gra jest łatwa, lekka i przyjemna.

Ocena ogólna

Wario Land 4

GAME BOY ADVANCE

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
80%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.