RetroAge Wiadomości, Świat Wieści ze świata Evercade
WiadomościŚwiat

Wieści ze świata Evercade

Loading

Nie ukrywamy, że ze względu na licencjonowane gry wydawane na cartrige, z pojawiających się ostatnio masowo retro-konsol opartych na emulacji najbardziej spodobał nam się system Evercade. Docierające do nas najnowsze zapowiedzi i przecieki sprawiają, że bieżący 2024 rok dla miłośników Evercade zapowiada się bardzo dobrze.

Zgodnie z udostępnionym planem do końca roku powinniśmy otrzymać 12 nowych cartridge oraz 4 nowe „urządzenia”.


Do wydanych w lutym The C64 Collection oraz Indie Heroes Collection

30 kwietnia dołączą:

SunSoft Collection 2 zawierający:
Blaster Master: Enemy Below
Uforia: The Saga
Daze Before Christmas
Aero the Acro-Bat 2
Zero the Kamikaze Squirrel
Pri Pri Primitive Princess!
Galaxy Fight: Universal Warriors

Piko Interactive Collection 4 zawierający:
Glover
Risky Woods
Zero Tolerance Underground
Street Racer
Target: Renegade
Skujagger: Revolt of the Westicans
Bad Street Brawler
Mermaids of Atlantis
Star X
The Fidgetts


Nie jest do końca pewne czy jako nowe urządzenie należy traktować cartridge o zwiększonej pojemności Giga Cart, na których znajdować mają się gry oryginalnie wydawane na płytach CD. Tak wydawane cartridge będą miały specjalne logo na opakowaniu oraz niestety wyższą cenę – £22.49/$24.99/€24.99, przy £17.99/$19.99/€19.99 za wydania standardowe.

Amerykański oddział sklepu Amazon po raz kolejny przedwcześnie na chwilę upublicznił możliwość składania przedpłat na dwa nowe zestawy gier, w tym jeden na Giga Cart.

Tomb Raider Collection 1 zawierający:
Tomb Raider
Tomb Raider II
Tomb Raider III

Thalamus Collection 1 zawierający:
Armalyte: Competition Edition
Creatures
Creatures II
Hawkeye
Heatseeker
Hunter’s Moon Remastered
Nobby the Aardvark
Retrograde
Snare
Summer Camp
Winter Camp

Przy okazji „przecieku” na liście kompatybilności zestawów znalazły się dwie nowe konsole – Evercade VS-R oraz Evercade EXP-R

Wraz z kwietniową aktualizacją systemu dla Evercade VS oraz Evercade EXP powróciła akcja „Gra miesiąca”, dzięki czemu do czasu następnej aktualizacji możemy sobie do woli pograć w indyczą platformówkę „The Curse of Illmoore Bay”.

Ostatnia aktualizacja przyniosła też pewną nowość – „Bibliotekę gier”, w której znajdziemy okładki wszystkich wydanych do tej pory zestawów gier oraz listy i opisy gier. Wkładając dany cartridge do konsoli, zostanie on oznaczony jako posiadany.

Na koniec nieprzyjemna informacja dla kolekcjonerów – Blaze utraciło licencje na dwa zestawy gier:

Codemasters Collection 1 – ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że dostępne w sklepach (np. RTV Euro AGD) egzemplarze są już ostatnimi jakie zostały wyprodukowane.

Technos Arcade 1 – od czerwca. Zestaw ten był sprzedawany w komplecie z konsolą Evercade VS, co mogło sugerować pojawienie się nowej konsoli w lipcu.

Aktualizacja:
Evercade VS-R oraz Evercade EXP-R to odświeżone wersje konsolek, które będą dostępne w nowej wersji kolorystycznej – grafit z błękitnymi elementami.

Konsola Evercade VS-R będzie dostępna w zestawie z jednym kontrolerem oraz kolekcją gier na Giga Cart. W porównaniu do Evercade VS Starter Pack cena zestawu wzrośnie o 10Euro.

Konsola Evercade VS-R będzie dostępna w zestawie z kolekcją gier na Giga Cart. W porównaniu do Evercade EXP wycięte zostały gry Capcom oraz wyjście miniHDMI. Odświeżona wersja konsolki będzie tańsza o 30Euro.

W lipcu 2024 dostępny będzie specjalny uchwyt kompatybilny z Evercade EXP oraz Evecade EXP-R poprawiający ergonomię gry w trybie TATE. Cena uchwytu – 19.99Euro.

Autor

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.