RetroAge Homebrew, Wii Wii Homebrew Browser
HomebrewWii

Wii Homebrew Browser

Loading

Zapewne wielu użytkowników gier i aplikacji homebrew denerwowało ciągłe bieganie z kartą SD od konsoli do komputera. Każda nowinka, którą chcieli sprawdzić wymagała ciągłej bieganiny, pobierania, kopiowania… Przyszedł dzień, w którym jednego człowieka tak to zdenerwowało, że usiadł i stworzył Homebrew Browser. Przeglądarka stworzona została na konsolę Nintendo Wii i umożliwia pobieranie zasobów bez ruszania się z kanapy.

Homebrew Browser po raz pierwszy ujrzało światło dzienne latem 2008 roku. Za cały projekt odpowiedzialny jest człowiek ukrywający się pod pseudonimem teknecal, który z pomocą kilku innych ludzi obytych ze sceną stworzył tą aplikację. Z uporem maniaka doskonalił swój program aż do końca 2012 roku, więc nasza gwiazda dnia była wspierana przez twórców ponad cztery lata. W dostępnej bibliotece znajdziemy większość aplikacji i gier dostępnych na stronie http://wiibrew.org . Zastosowane rozwiązania pozwalają nie tylko pobierać zasoby dostępne na wspomnianej stronie, ale także instalować oraz usuwać te, które już posiadamy. Każde źródło zawiera krótki opis, wykorzystywane akcesoria, rozmiar plików, oraz autora. Na dodatek dla ludzi nie cierpiących obsługi Wii Remote, autor zawarł możliwość sterowaniem padem od starszego brata Wii – Gamecube.

Co można znaleźć w tej przeglądarce, że czyni ją tak wyjątkową? Już wyjaśniam. W programie mamy pięć opcji do wyboru:

Demos

Znajdziemy tam dema gier domorosłych twórców, którzy udostępniają swoje domowe robótki do testowania użytkownikom.

Emulators

Zawiera emulatory dostępne na konsolkę od Nintendo. ( Należy zaznaczyć, że serwis RetroAge.net nie popiera żadnych przejawów piractwa, w tym również emulatorów)

Games

To co lubimy najbardziej, czyli gry lepsze, bądź gorsze, stworzone w domowym zaciszu przez początkujących i bardziej zaawansowanych twórców. Znajdziemy tam wiele ciekawych pozycji, a także porty starych gier na PC, których silniki zostały uwolnione przez tworzące je studia developerskie.

Media

Wszelkiej maści odtwarzacze plików audio i wideo, internetowe radia, jednym słowem wszystko czego potrzeba do oglądania i słuchania.

Utilities

Zbiór przydatnych aplikacji rozszerzających możliwości naszej konsolki, między innymi programy do archiwizowania sejwów z gier, nawet tych, których z poziomu menu skopiować się nie da. Oprócz tego różne testery naszych akcesoriów oraz konsoli, słowem wszystko, czego według twórców tych narzędzi brakowało w standardowym menu.

Tak wyglądają opisane pokrótce możliwości Homebrew Browser. Z aplikacji korzystam nagminnie w poszukiwaniu gierek serwowanych w cyklu „Czwartkowe obiady przy Homebrew”, a także z wrodzonego lenistwa. Po co biegać między komputerem a konsolą, kiedy można spokojnie na kanapie przejrzeć twórczość sceny na Wii i wybrać interesujące rzeczy. Program zasługuje na 6+ w skali szkolnej.

Program oraz więcej informacji:
http://wiibrew.org/wiki/Homebrew_Browser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.