RecenzjaWii

Wii Play

Loading

Czy rozważając zakup drugiego Wii Remote warto zainteresować się pakietem Wii Play? Jakie gry znajdują się na płycie oraz czy są one na tyle interesujące i wciągające, aby skusić się na zestaw dopłacając te parę groszy? Mam nadzieję, że recenzja tego produktu rozwieje wątpliwości wszystkim tym, którzy się nad nim zastanawiają. Zapraszam.

Wii Play to druga składanka, zaraz po Wii Sports, dostępna na konsolę Nintendo Wii. Przygotowany zestaw składa się z 9 różnych gier, przeznaczonych zarówno dla jednego gracza jak i dla dwóch. Wii Play dostępne jest tylko w pakiecie z Wii Remote .

Wyścig na krowach to faworyt dziewczyn, tak przynajmniej zauważyłem. Cel gry jest oczywisty – zebrać co się da, wyprzedzić przeciwnika (na dwóch graczy), omijać sztachety i wygrać. Gra prosta, zapewniająca dużo śmiechu i zabawy.
Łowienie ryb w jeziorze to jedna ze spokojniejszych, relaksujących i mniej stresujących gier. Należy wyłapywać pływające w sadzawce ryby, za które otrzymuje się punkty. Małe lepiej zostawić w spokoju w przypadku gdy zależy nam na wyniku.
Dostępny jest także bardzo okrojony tennis stołowy (ping pong), w którym sterowanie jest dziwne. W pakiecie znalazła się także gra podobna do cymbergaja i powietrznego hokeja. Polega ona na wbiciu krążka do bramki przeciwnika przy pomocy „rakietki”.
Strzelanie do ruchomych celów zna chyba każdy, kto grał na konsoli NES, Pegasus czy Famicom. Na Wii naszymi celami będą kaczki, beczki, rzutki, a także UFO.
Osoby lubiące snooker, ucieszą się z wiadomości, iż elektroniczna wersja tejże gry znajduje się na składance. Sterowanie jest intuicyjne, a w produkcie można się zatopić na wiele godzin, czego sam doświadczyłem.
Pakiet zawiera jeszcze dwie pozycje, w pierwszej należy odpowiednio manewrować postacią aby dopasować Mii do spadających z góry ekranu kształtów. Druga pozycja sprawdza naszą spostrzegawczość, w której musimy wskazywać te same postacie wśród tłumu pojawiających się Mii.

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że gry są prostackie, słabe graficznie i muzycznie oraz niezbyt interesujące, ale jest to tylko złudzenie. Gry są proste, ale to właśnie w ich prostocie tkwi piękno. Nie samą grafiką człowiek żyje. Tak?

Podczas gry na Wii Play wykorzystuje się przede wszystkim Wii Remote, Nunchuck opcjonalnie wykorzystany zostać może do kierowania czołgami.

Produkt testowały osoby w różnym wieku z obu płci. Dziewczyny wybierały najczęściej wyścig krów, wskazywanie Mii oraz dopasowywanie postaci do spadającego kształtu. Wśród facetów prym wiodło strzelanie do ruchomych celów, cymbergaj, czołgi i snooker. Łowić ryb nikt nie chciał.

Gry są stosunkowo krótkie, ale potrafią przykuć do konsoli na wiele godzin. Przekonałem się o tym na własnej skórze podczas „turnieju” w snookera z własnym ojcem, który to z początku w ogóle nie był zainteresowany grą… Po czterech godzinach bezustannej rywalizacji daliśmy sobie wreszcie spokój.

Praktycznie rzecz biorąc na jednego gracza Wii Play jest raczej średnia i stosunkowo szybko się nudzi. Gra rozwija skrzydła podczas rozgrywek we dwie osoby, o ile nasz przeciwnik poczuje odrobinę ducha rywalizacji.

Sekcja dźwiękowa pozycji prezentuje się dobrze, prosta muzyka wpada w ucho i nie przeszkadza. Graficznie Wii Play wypada średnio, żeby nie powiedzieć blado, na tle nowych pozycji. Grafika jest na miarę Wii Sports. Prosta i w miarę szczegółowa. Jeżeli szukasz graficznej ekstazy, to polecam zakupić The Legend of Zelda: Twilight Princess.

Autorzy Wii Play nastawili się na produkt prosty z genialną grywalnością i wydaje mi się, że cel ten został osiągnięty. Prostotę gry rekompensuje cena zestawu (Wii Remote + Wii Play), który jest odrobinę droższy od samego kontrolera Wii Remote (ok. 20-30 zł).
Uważam, że warto dołożyć kilka złotych i nabyć ten pakiet, który doceniony zostanie po kilku grach we dwie osoby. Na dłuższą metę Wii Play brakuje jednej rzeczy, mianowicie możliwości gry online z ludźmi z całego świata…, ale może za dużo żądam od „gratisa”.
Jeżeli jedynym graczem, z którym grasz jest „konsola”, to nie musisz zawracać sobie głowy tą pozycją.
Dziękuję za uwagę.

Ocena ogólna

Wii Play

WII

Grafika
60%
Dźwięk
60%
Grywalność
70%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.