RetroAge Akcesorium, Wii U Wii U Pro Controller
AkcesoriumWii U

Wii U Pro Controller

Loading

Wii U Pro Controller (WUP-005) jest dodatkowym kontrolerem dla konsoli Nintendo Wii U, jako alternatywa dla graczy, którzy nie przepadają za dużym ekranem dotykowym GamePad’a, i nie tolerują Wii Remote. Jest to najbardziej standardowa wersja pada do Wii U, kształtem bardzo zbliżona do kontrolera od Xboxa 360, ale z symetrycznym rozłożeniem gałek. Ten kontroler jest także ukłonem dla tak zwanych „hardkorowych” graczy. W ten sposób Nintendo wypuszczając nową konsolę chciało (i chce) przekonać do swojego systemu osoby, które wcześniej uznawały Nintendo Wii, jako zabawkę dla dzieci i dorosłych z dziwnym sterowaniem. Pro Controller dla Wii U ma więc za zadanie zmienić postrzeganie graczy – tłumacząc po prostu „jeśli nie chcecie grać na tabletopadzie, możecie użyć zwyczajnego kontrolera”.

Wii U Pro Controller zawiera standardowe oznaczenie przycisków znane wszystkim dotychczasowym użytkownikom sprzętu Nintendo. Od spodu kontrolera znajduje się czerwony przycisk synchronizacji z konsolą. Na górze widać gniazdo mini USB do ładowania pada, a od dołu niebieskie diody sygnalizujące który gracz używa tego kontrolera.

Trzeba też wspomnieć, że większość dotychczas wydanych gier umożliwia granie na Wii U Pro Controller, ale są też wyjątki. Gry, w które nie zagramy na tym padzie to w tej chwili: New Super Mario Bros. U, Pikmin 3 oraz Assassin’s Creed IV: Black Flag. Dodatkowo gra ZombiU obsługuje Wii U Pro Controller tylko w multiplayerze.

Komentarze

    1. Konkretny opis. Na co dzień korzystam z zamiennika w stylistyce pada SNES. Nie widzę różnicy w jakości wykonania, a jest o połowę tańszy od oryginału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.