RetroAge RetroAge Wręczenie nagrody „Złoty Pixel 2011”
RetroAge

Wręczenie nagrody „Złoty Pixel 2011”

Loading

Pierwszy lutego to najważniejszy dzień w naszym oldschoolowym świecie. Oto nadeszła chwila wręczenia „Złotego Pixela 2011 – oscarowego odpowiednika w branży retro-reporterskiej. Czerwony dywan rozwinięty, gwiazdy podjeżdżają limuzynami, szampan i kawior czekają na salonach. Nolan Bushnell zaskoczył wszystkich wehikułem stylizowanym na logo Atari, Gabe Newell dumnie prezentuje krawat z logo Half-Life 3, a Clive Sinclair tradycyjnie już pojawił się w asyście siedmiu seksownych modelek. Najwięcej kontrowersji wzbudza jednak Ed Boon, który przybył w stroju Scorpiona z Mortal Kombat. Sala została zapełniona do ostatniego miejsca, a konferansjer zapowiada kolejnych piosenkarzy, którzy maja zabawiać zgromadzoną publiczność. Po rozśpiewanej godzinie na scenie w końcu pojawia John Carmack mający wręczyć tegoroczna nagrodę „Złoty Pixel 2011”. Serca nominowanych biją coraz szybciej i głośniej, niczym werble przygrywające odczytaniu decyzji czytelników serwisu Retroage, którzy oddali głosy w ankiecie. Panie i Panowie, zwycięzcą i zdobywcą „Złotego Pixela 2011” zostaje…

Baieros, za artykuł „Kobiety, pieniądze i miniaturyzacja – cała prawda o życiu Sir Cliva Sinclaira”!!! Tłum szaleje! Gratulacje dla nagrodzonego i kobiety rzucające się na redaktora nie pozwalają mu dojść na scenę. Do akcji musi przystąpić ochrona, która pomaga przejść laureatowi wśród tłumu. Jeszcze tylko serdeczny uścisk Johna Carmacka i Baieros może pochwycić w swoje ręce „Złoty Pixel 2011”. Oddajemy głos zwycięzcy. Pisk fanek zagłusza Baierosa, ale ten prosi o cisze i po chwili może powiedzieć kilka słów do mikrofonu:

(ociera łzy wzruszenia) Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym ta nagroda znalazła się w moich rękach, a w szczególności znajdującemu się tu dziś z nami Clivowi za natchnienie i mój pierwszy komputer ZX Spectrum, który sprawił, że stałem się graczem. Takie chwile jak ta pokazują mi, że retro kultura jest wciąż żywa i warto ją popularyzować wśród nowoczesnego społeczeństwa.

Po wręczeniu nagród zebrani zaproszeni zostali na afterparty, na którym Baieros ponoć pojawił się z retro-gwiazdami Pamelą Anderson oraz Naomi Campbell. Upojny wieczór zakończył rzekomo w łóżku z byłą porno gwiazdą Sylvią Saint… złośliwi powiedzą zapewne, że te urocze damy mają swoje latka, tekstury też już nie te i razi kulejąca „mechanika”, ale jednego nie można odmówić naszemu laureatowi – dobrego gustu. Czego się spodziewaliście? Kto jak kto, ale redaktor serwisu o starych grach potrafi przecież docenić uroki retro.

Sierotka Marysia pod postacią zwycięzcy – Baierosa, wylosowała trzy osoby, które otrzymają drobne upominki za udział w głosowaniu.

1. haz111
2. mcfly12
3. dadamian

Redakcja skontaktuje się z wybrańcami przez PW na forum. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że za rok będziecie wybierać kolejne artykuły równie chętnie jak w tym.

Szczególne podziękowania dla hattoriego, który jest pomysłodawcą całego przedstawienia.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.