RetroAge Konsola, Xbox Xbox Mountain Dew Limited Edition
XboxKonsola

Xbox Mountain Dew Limited Edition

Loading

Dziś prezentujemy limitowany model konsoli Microsoft Xbox, który można było zdobyć w konkursie producenta napojów Mountain Dew. Jeden z uczestników żeby zdobyć ten model wypił przeszło 500 butelek zielonego napoju. Podobno nadal żyje i nie świeci w ciemności. Szczegóły na temat tego modelu w rozwinięciu newsa.

Xbox Mountain Dew Limited Edition można było zdobyć w specjalnie organizowanym konkursie Mountain Dew na terenie USA, który trwał pięć miesięcy, od kwietnia do końca sierpnia 2004 roku. Liczbę modeli określono na 5 tysięcy jednostek. Konsolę sprzedawano w niemal identycznym opakowaniu jak standardowe modele, wyróżniał się jedynie małą nalepką z logiem Mountain Dew i napisem „Limited Edition”. W zestawie poza standardem dołączano jedną z dwóch gier, Project Gotham Racing 2 lub Amped 2.

Sama konsola ma zielony kolor, niemal identyczny do innej edycji konsoli Pepsi/Hulk. Klejnot na górnej części zawiera lokowanie produktu, czyli logo Mountain Dew oraz napis „Limited Edition”.

By móc nabyć ten model należało uzbierać 550 punktów, zapłacić niemal sto dolarów oraz opłacić koszt przesyłki. Punkty rejestrowało się na stronie internetowej, maksymalnie 30 na jeden dzień. Przelicznik wyglądał następująco: 1 litr – 1 pkt, 2 litry – 1 pkt, 12 pak – 3 pkt, 24 pak – 6 pkt. Czyli na same produkty należało wydać przeszło 500$ – chyba że ktoś wykazał się inwencją, jak pewien uczestnik konkursu. Skorzystał on z dużej imprezy muzycznej i nagabywał wszystkich o nakrętki, przy okazji przetrząsając miejscowy śmietnik. W ostateczności podobno udało mu się uzbierać na wymarzony model
.
Obecnie Xbox Moutain Dew jest wciąż rarytasem, ale na pewno nie takim za jakiego uchodził w czasie trwania konkursu.

P.S. Przy okazji chciałbym zdementować plotki jakoby wewnątrz sprzętu znajdował się napój.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.