RetroAge Wiadomości, Świat Zapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2016
WiadomościŚwiat

Zapraszamy na Koszalin Retro Games Show 2016

Loading

Grupa Koszalińskie Retro Komputery i Konsole organizuje trzecią już edycję imprezy Koszalin Retro Games Show. Wydarzenie warte zainteresowania ze względu na to, że jest to największa impreza tego typu w naszym kraju. Organizatorzy zaprezentują ponad 200 eksponatów komputerów i konsol z ostatnich czterech dekad, z czego 150 to stanowiska interaktywne na których będzie można pograć w najbardziej kultowe tytuły.

W tym roku tematem przewodnim są urodziny znanych postaci świata gier, i to nie jednej, ale aż czterech. Donkey Kong obchodzi 35 urodziny, Sonic the Hedgehog ma już 25 lat, wesoły jamraj Crash Bandicoot świętuje równe 20 lat podobnie jak cała rodzina Pokémon. W programie imprezy tradycyjne liczne konkursy w stare gry ze szczególnym uwzględnieniem tytułów w których występują tegoroczni solenizanci.

Wstęp na imprezę jest wolny, a organizatorzy zapraszają fanów retrogrania z całego kraju bez względu na wiek. Młodzi gracze zobaczą w co grali ich rodzice, a starsi odbędą podróż w czasie do beztroskich lat młodości i łamania kolejnych joysticków. Są również jeszcze wolne miejsca dla chętnych do pokazania się ze swoim sprzętem – zainteresowani proszeni są wówczas o kontakt z organizatorami.

Impreza odbędzie się w dniach 15 i 16 października 2016 w Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich przy ulicy Sportowej 19 w Koszalinie. Organizatorzy nie odkrywają wszystkich kart od razu i będą regularnie informować o przygotowanych atrakcjach na stronie internetowej retro-show.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.