RetroAge Akcesorium, Saturn Action Replay Plus
AkcesoriumSaturn

Action Replay Plus

Loading

Z powodu trudności w zdobyciu oryginalnych akcesoriów do Segi Saturn wielofunkcyjne cartridge takie jak prezentowany dziś Action Replay Plus są wybawieniem dla fanów tej świetnej konsoli. Wbrew informacji zawartej na opakowaniu mówiącej, iż jest to urządzenie „3w1” mamy do czynienia z 5 funkcjami.

1. Action Replay
Czyli zestaw kodów do ok. 100 gier. Dodatkowo wbudowana pamięć pozwala dodawać nowe kody znalezione np. na internecie.

2. 4M Memory Card
Karta pamięci to niezbędnik każdej konsoli z czytnikiem CD. Wszyscy wiemy jak szybko wyczerpuje się 510 bloków pamięci wbudowane w konsoli. Dodatkowe 8190 bloków na cartridgu powinny wystarczyć już na bardzo długo.

3. 1M Expansion RAM card
Rozszerza pamięć systemową Saturna o dodatkowy 1MB.

4. 4M Expansion RAM card

Rozszerza pamięć systemową Saturna o dodatkowe 4MB.
Rozszerzenia pamięci poprawiają grafikę w niektórych grach, są również niezbędne do uruchomienia kilkunastu gier, które zostały wydane jedynie w Japonii (przeważnie są to dwuwymiarowe gry firmowane przez SNK i Capcom)

5. Ostatnią funkcją AR+ plus jest likwidacja blokady regionalnej. Dzięki temu na naszej europejskiej konsoli uruchomimy gry z USA i Japonii.

Ponieważ AR+ do uruchomienia nie potrzebuje żadnej płyty startowej, urządzenia możemy używać w każdej wersji Saturna bez względu na region. Po uruchomieniu konsoli z cartridgem uruchamia się wewnętrzne menu AR+.

Menu AR+ składa się z 4 opcji:
1. Uruchomienie gry w czytniku
2. Menu wyboru kodów/zapisania nowych kodów
3. Menedżer pamięci Save
4. Credits – czyli lista osób odpowiedzialnych za powstanie AR+

Zakup AR+ polecam każdemu mającemu zamiar dopiero zacząć zabawę z Saturnem, jak też i użytkownikom mającym problemy ze zdobyciem oryginalnych kart pamięci czy rozszerzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.