Mad Catz Analog Steering Wheel

Nintendo 64

Utworzono: 10 października 2009
Autor: tbxx
Odsłon:

2026

Mimo iż posiadacze Nintendo 64 nigdy nie byli rozpieszczani ilością gier wyścigowych, to zawsze fajniej przeżywa się wirtualne jazdy z kawałkiem plastykowego kółka w rękach. Jednym z urządzeń pozwalających poczuć się jak kierowca wyścigowy jest kierownica MadCatz Analog Steering Wheel.

W skład zestawu wchodzi kierownica posiadająca wszystkie przyciski joypada, wajchę zmiany biegów, oraz podstawka z pedałami gazu i hamulca. Zestaw przytwierdzamy do blatu za pomocą przyssawek.

Urządzenie posiada dwa tryby pracy:

1. analogowy – wykorzystujemy go w grach, które przewidują użycie kierownicy. W tym trybie pedały działają w trybie analogowym odzwierciedlając odpowiednio dla gazu wychylenie gałki joypada w górę, a dla hamulca w dół.

2. cyfrowy – pozwala nam zmusić kierownicę do działanie z grami w których twórcy nie uwzględnili możliwości sterowania kierownicą. W tym trybie pedał gazu odpowiada za przycisk „A” natomiast pedał hamulca odpowiada za przycisk „B”.

W obu trybach koło kierownicy działa w trybie analogowym, pozwalając na obrót o ok. 135stopni w każdą stronę.

Kierownica posiada wbudowany „Force pack” mający za zadanie generować wibracje w grach korzystających z Rumble Paka. Niestety działanie tej funkcji w dużej mierze sprowadza się do generowanie przez kierownicę nieprzyjemnych dźwięków – na szczęście funkcję tą możemy wyłączyć.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie