RetroAge Akcesorium, Dreamcast Dance Dance Revolution Senyou Controller
AkcesoriumDreamcast

Dance Dance Revolution Senyou Controller

Loading

Miłośnicy piłki kopanej każdego roku oczekują nowej edycji gry „FIFA”. Analogicznie miłośnicy wygibasów przed ekranem oczekują nowej edycji „Just Dance”. Zanim jednak produkcja Ubi Soft zdominowała konsolowe domówki, jedenaście lat wcześniej Konami rozpoczęło modę na gamingowe tańce serią „Dance Dance Revolution”.

Amatorzy tego typu rozrywki na konsolach PlayStation szybko przekonali się, że wypalona na CD-R gra oraz standardowy kontroler na którym można rytmicznie wciskać przyciski to trochę za mało – trzeba zainwestować większą kwotę i zakupić dodatkowe akcesorium w postaci „maty do tańczenia” – najlepiej od Konami, lub przy braku środków innego tańszego producenta.

Oczywiście Konami z grami tanecznymi nie ograniczało się jedynie do konsoli Sony i w 2000r. na Sega Dreamcast pojawiły się (jedynie w Japonii) dwa tytuły – „Dance Dance Revolution 2nd Mix Dreamcast Edition” oraz „Dance Dance Revolution Club Version Dreamcast Edition”. A jak pojawiły się gry, to pojawić musiała powinna się odpowiednia mata. Produkt został nazwany „Dance Dance Revolution Senyou Controller” i jest bardzo podobny do analogicznego, przeznaczonego dla konsoli PlayStation. Kontroler został wykonany z kilku warstw folii i aby zapobiec niebezpiecznemu przesuwaniu się maty podczas zabawy powinniśmy ją przymocować do podłogi za pomocą dołączonych czterech kółek z dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Wymiary akcesorium to 82x91cm a długość przewodu, którym podłączmy go do konsoli mierzy 204cm. Zapewnia to odpowiednią odległość od ekranu, a także umożliwia dość komfortową rozgrywkę (nie powinniśmy natrafić na problem przypadkowego nadepnięcia na niewłaściwe pole).  Podobnie jak w wersji dla konsoli Sony mata posiada cztery czułe na nacisk pola kierunkowe, oraz dodatkowe pola opisane:

 „X” – odpowiednik przycisku „B” na joypadzie,

„O” – odpowiednik przycisku „A”

„START” – odpowiednik przycisku „START”

„KONAMI” – przycisk umożliwia dostęp do ukrytych opcji w menu (w wersji PlayStation w tym miejscu znajdziemy pole „SELECT”)

Dance Dance Revolution Senyou Controller dość dobrze spełnia powierzone mu zadanie, oczywiście wtajemniczeni eksperci tego typu zabawy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że tego typu mata nie ma szans w starciu z porządnym odpowiednikiem na automatach Arcade. W warunkach domowych, mógłby polecić to akcesorium z czystym sumieniem każdemu miłośnikowi wygibasów oraz Dreamcasta – jednak lojalnie uprzedzam, zarówno gry jak i mata dostępne były jedynie w Japonii.

Komentarze

  1. Mam podobna, ale (chyba) z europejskiej dystrybucji bo pudelko jednak zupelnie inne. Opis tresciwy i zwiezly… pozostaje czekac az ktos sie pochwali w komentarzach ze przeszedl na takiej macie God of War czy cos 😉
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.