RetroAge Homebrew, Wii Duck Hunt
HomebrewWii

Duck Hunt

Loading

Rozpoczynamy nową mini-serię artykułów na retroage, a właściwie wracamy do korzeni naszych polskich rodzimych tradycji – Obiady Czwartkowe przy Homebrew. Od dziś co czwartek postaramy się przybliżać wam gry homebrew, czyli produkcje nie wydane komercyjnie. Niewielu z was bowiem wie, że Król Stach zapraszał na obiady czwartkowe całą śmietankę towarzyską celem wspólnego pogrania właśnie. Po przeciągającym się aperitif i posiłku przy suto zastawionym stole, udawano się na salony gdzie ogrywano najświeższe produkcje domorosłych twórców gier. Czasem były to produkcje całkiem nowe i innowacyjne, a czasem porty starych gier. Jako że gospodarz imprezy – Staszek, był miłośnikiem polowań, przeto najczęściej odpalaną grą był port Duck Hunt z konsoli NES, wydany na Nintendo Wii.

Z dumą i ogromną radością chciałbym zaprezentować wam Duck Hunt. Tak, dobrze czytacie, i to nie jest żart, bo do kwietnia jeszcze daleko. Tytuł to zacny, wydanym na NES/Famicom w 1985 roku, a w naszym rodzimym kraju znany głównie dlatego, że trafił do nas wraz z klonem konsoli NintendoPegasusem. Znalazł się jednak śmiałek, zwany Knight0fDragon, który postanowił zrobić port tej wspaniałej gry na Nintendo Wii, wykorzystując atrybuty konsoli Wii w postaci Wii Remote.

Sama gra to próba zmierzenia się z tematem, jakim jest polowanie na kaczki. Klimat jest przedni – w naszych rękach dubeltówka myśliwska, a na telewizorze pies tropiący pomagający nam w odnalezieniu dzikiej zwierzyny. Co jakiś czas ogarowi udaje się wypłoszyć kaczki i naszym zadaniem jest ich trafienie zanim odlecą poza zasięg. Problem w tym, że ptaszolce z czasem są coraz szybsze, sprytniejsze (zmieniają kierunek lotu), a w naszej strzelbie mamy tylko trzy naboje na rundę. Jeśli nie uda nam się upolować ptaków to czeka nas zabawna i irytująca z czasem animacja psa wyśmiewającego nasze pudło. Port udał się znakomicie, celowanie Wiilotem daje ogromną frajdę, nie mniejszą jak kilkanaście lat temu. Autor pozwolił również na sterowanie padem od Nintendo GameCube, któż jednak chciałby pozbawić się frajdy strzelania z ‘’pistoletu’’ do kaczek? Polecam z czystym sercem.

Uwaga! Tutaj oszukiwanie w postaci trzymania pistoletu przy ekranie nie przechodzi 😉

Plik z grą Duck Hunt do pobrania:
http://wiibrew.org/w/images/3/3b/DuckHunt.zip

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.