RetroAge Artykuł, Varia Game Gear wykorzystana do niecnych celów
ArtykułVaria

Game Gear wykorzystana do niecnych celów

Loading

Do czego jeszcze można użyć urządzenia TV Tuner? Czemu Conker nie pojawił się na Game Gear?

Muszę przyznać, że bardzo mile zaskoczyła mnie skromna możliwość konsoli Game Gear, oprócz niej do sporządzenia artykułu wykorzystane zostały:
TV Tuner [MK-2101-18],
– konsola Xbox,
– przewód służący do połączenia Game Gear z Xboxem,
– gry (Conker: Live & Reloaded, Super Mario All Stars, Fifa 06).

Przewód z dwoma końcówkami mini-jack podłączony został do wejścia A/V In w urządzeniu TV Tuner i do 'kostki’ kabla RGB z konsoli Xbox.
Zdjęcie [4] przedstawia podłączony aparat Olympus C-720 do TV Tuner’a. Mały wyświetlacz LCD z aparatu został zamieniony na duży wyświetlacz konsoli Game Gear. Zdjęcia nr 6 – 11 pokazują uruchomioną grę Conker: Live & Reloaded, zdjęcie nr 12 przedstawia tą samą grę wyświetloną na ekranie TV.
Kolejną sprawdzoną grą była Fifa 06, która także została ujęta na zdjęciach 13 – 15.
TV Tuner nie wyświetlał dobrze gier NTSC, obraz był na siebie nałożony i niezbyt czytelny. Zdjęcia 17 i 18 pokazują uruchomioną grę Super Mario Allstars w systemie NTSC.
Ostatnie zdjęcie przedstawia jak wygląda obraz telewizyjny na urządzeniu TV Tuner.

Połączenie dość nietypowe, sam artykuł jest jedyny w swoim rodzaju. Podczas robienia zdjęć, starałem się je zrobić jak najlepszej jakości, lecz wykonanie dobrych zdjęć 'ruszającej’ się wiewiórce nie było łatwe.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Y2K, który poświęcając swój czas umożliwił mi wykonanie ponad 700 zdjęć. Tytuł prowokacyjny aby zachęcił do zapoznania się artykułem, wykorzystany Conker nie miał być wydany na Game Gear.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.