RetroAge Wiadomości, Świat Gry i Komputery Minionej Ery
WiadomościŚwiat

Gry i Komputery Minionej Ery

Loading

We Wrocławiu na terenach Dworca Świebodzkiego powstaje muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pomysłodawcami i organizatorami miejsca są założyciele inicjatywy RetroGralnia, dobrze znanej w środowisku retro graczy – prowadzą kanał Youtube, mają na swoim koncie organizację i udział w wielu retro wydarzeniach – często wspólnie z ekipą RetroAge.

W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych, które będę prezentowane w ramach wystawy stałej i ekspozycji czasowych.

Muzeum przedstawi w interaktywny sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów, łącząc elementy edukacyjne z dużą dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej. Planowana jest także strefa automatów arcade.

Jednocześnie organizowana jest zbiórka na portalu PolakPotrafi.pl mająca na celu dofinansowanie powstającej inicjatywy. Dzięki zebranym pieniądzom pojawi się możliwość stworzenia lepszych warunków do przeprowadzania spotkań i lekcji dla dzieci i młodzieży, wielojęzyczne opisy eksponatów, czy papierowy przewodnik po kolekcji z prawdziwego zdarzenia.

Otwarcie Wrocławskiego  Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery planowane jest na wakacje tego roku. W chwili obecnej trwa już remont lokalu i jego adaptacja na cele ekspozycji.

Więcej o projekcie znaleźć można na stronie muzeum: www.gikme.pl oraz zbiórki https://polakpotrafi.pl/projekt/wroclawskie-muzeum-gry-i-komputery-minionej-ery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.