RetroAge Akcesorium, Atari 7800 Joystick Pro-Line CX24
AkcesoriumAtari 7800

Joystick Pro-Line CX24

Loading

Joystick Pro-Line model CX24 przeznaczony jest do konsoli Atari 7800, ale również w pełni kompatybilny z Atari 2600. Jest alternatywą dla graczy, którzy przyzwyczajeni do klasycznego atarowskiego joya nie mogli pogodzić się z padami dołączanymi do ich nowej konsoli. Czy jest to jednak produkt godny uwagi?

Podłużna podstawa joya zaprojektowana została w celu wygodnego grania z ręki – niestety ktoś zapomniał o ergonomii i w wyniku tego otrzymaliśmy nieporęcznego dziwoląga. Po bokach znajdują się dwa niezależne przyciski fire, które w przypadku podłączenia sprzętu do Atari 2600 działają jak pojedynczy. Grać „z blatu” za pomocą CX24 się nie da, bo po pierwsze przyssawek brak, a po drugie przyciski fire są tak umieszczone, że byłby to wyczyn iście karkołomny. Gała wystająca z pada wykonana z ordynarnego plastiku nie jest ani miła w dotyku, ani tym bardziej wygodna. Kształt może i byłby dobry pod koniec lat 70tych, ale nie 10 lat później w momencie wypuszczenia Atari 7800 na rynek. Pro-Line ma też jedną zasadniczą wadę – sypie się niemiłosiernie i zakatować go niezwykle łatwo. Kto miał wątpliwą przyjemność używać tego sprzętu wie, że sama gałka jak i przyciski przestają reagować już po kilkunastu intensywnych posiedzeniach przy konsoli.

Joystick Pro-Line CX24 to konstrukcja bardzo kiepska, wadliwa, i przede wszystkim niewygodna. Produkt wart wspomnienia tylko ze względu na wartość historyczną. W porównaniu do klasycznych joypadów Atari 7800 jest to kompletnie nietrafione rozwiązanie – nie życzę nikomu obcowania z tym sprzętem. Jeśli pady wam nie leżą i koniecznie potrzebujecie joya to lepiej już zaopatrzyć się w jakikolwiek inny od firm trzecich.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.