RetroAge Recenzja, NES Kirby’s Adventure
RecenzjaNES

Kirby’s Adventure

Loading

Kirby’s Adventure ukazał się w 1993 roku, gdy większość graczy wymieniła już wysłużonego NESa na nowiutkiego Super Nintendo lub Segę Megadrive. Ci, którzy pozostali wierni 8-bitowej konsoli Nintendo i kupili tę grę w okresie premiery, z pewnością nie pożałowali. Kirby’s Adventure pokazał, że możliwości techniczne NESa nie zostały jeszcze w pełni wykorzystane.

Większość graczy w dzisiejszych czasach będzie zaznajomiona z Kirby, wielką, różową, kulkowatą postacią, która może wsysać i konsumować swoich wrogów. Gdy nabierał powietrza i wstrzymał oddech, potrafił nawet latać, co przyniosło zupełnie nowy wymiar w porównaniu do przeciętnej gry platformowej w tym czasie.

   Czarci król Dedede sieje spustoszenie i ukradł ukochaną Gwiezdną Różdżkę, która pozwala ludziom śnić. Kirby wyrusza w podróż przez siedem różnych światów, podzielonych na kilka etapów, aby uporządkować ten bałagan i przywrócić harmonię królestwu. Po drodze spotkasz minibossów i wielkiego bossa na końcu każdego świata. Niektóre ze starć są bardzo innowacyjne i wymagają oryginalnego podejścia do walki.

  System broni jest naprawdę fajny, możesz wsysać wrogów i pożerać ich, aby przejąć ich specjalne umiejętności. Wśród nich znajdziemy takie jak przebijanie się przez ściany, strzelanie kulami ognia lub walkę mieczem. Zawsze warto zastanowić się, która broń będzie najlepsza przeciwko niektórym wrogom. Wybór odpowiedniej zdolności potrafi nam bardzo ułatwić życie.

  Kirby’s Adventure nie zajmie ci dużo czasu, a w porównaniu do innych platformówek 2D nie jest grą trudną. Można ją ukończyć w ciągu około czterech godzin, ale ci, którym się to uda znajdą wiele powodów do powrotu. Powtarzając poziomy, możesz znaleźć każdy pokój bonusowy i ukryty przełącznik, a także zobaczyć specjalne zakończenie.

Kirby’s Adventure postarzał się naprawdę dobrze i jest nadal tak samo grywalny, jak w dniu premiery. Zdecydowanie polecam.

Ocena ogólna

Kirby’s Adventure

NES

Grafika
100%
Dźwięk
90%
Grywalność
90%

Autor

Komentarze

  1. Swietna gra wyciskajaca siodme poty z tej poczciwej konsolki. Szkoda ze tak pozno wyszla i tak niewielu graczy mialo okazje ja poznac. Tym bardziej jednak cieszy recenzja – dzieki Jedah za odswiezenie pamieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.