RetroAge Recenzja, Wii Mappy [VC]
RecenzjaWii

Mappy [VC]

Loading

Gdy kota nie ma myszy harcują, gdy koty harcują myszy doprowadzają ich do porządku. Według gry Mappy z 1983 roku, dokładnie jedna mysz acz odziana w policyjny uniform, musi sobie poradzić z niesfornymi kotami. Niech je wszystkie drzwi ścisną, na tym wspaniałym, reaktywowanym tytule dzięki Wii Virtual Console.

Gryzoniowaty policjant nie ma łatwego zadania. Koty rozeszły się po wielopoziomowej konstrukcji domu, i będą próbowały zatrzymać funkcjonariusza przed zebraniem fantów.

Gracz musi szybko analizować sytuacje na planszy. Najbezpieczniej jest jedynie na skakankach rozmieszczonych w całym domu, które pozwalają nam także dostać się na inne kondygnacje. Radośnie możemy na nich skakać wraz ze ścigającą nas kocią watahą. Nie można jednak robić tego w nieskończoność, po czwartym naprężeniu linka pęka a my spadamy. O ile takie zerwanie linki na najniższej kondygnacji jest ruchem samobójczym, o tyle linki na wyższych kondygnacjach możemy zerwać choćby dla celów strategicznych.

Naszym nadrzędnym celem jest zgromadzenie wszystkich trefnych przedmiotów (synonimy słowa trefny: buchnięty, świśnięty, rąbnięty, śliski, podprowadzony, skrobnięty, zwędzony, gwizdnięty, kradziony). Najlepiej zbierać je w parach za dodatkowy bonus. Po zebraniu jednego, drugi zaczyna migotać, co ułatwia ich zlokalizowanie.

Oprócz kotów na planszy trafimy również na starego kocura. Chodzi on jak to kot, własnymi ścieżkami i stanowi kolejne potencjalne zagrożenie. Jednak wymiernie mniejsze od pozostałej ferajny. Lubi chować się za przedmiotami. Jeżeli go odkryjemy to otrzymamy dodatkowy bonus. Musimy jednak działać szybko, bo kocur chowa się tylko na trzy sekundy.

Nie pozostaniemy jednak całkowicie bezbronni wobec kociej przewagi liczebnej. W całym domu rozmieszczone jest multum drzwi, które otwierają się, szczególnie gwałtownie w tą stronę, w którą skierowana jest klamka. To może nam czasem pomóc, gdy koty siedzą nam blisko na ogonie i nagle zostają odepchnięte przez nas do tyłu. Trik ten można też wykonać z drugiej strony, chociaż same się przewracają przy ich otwarciu. Niektóre drzwi świecące poświatą mają dodatkową moc. Po ich otwarciu fala uderzeniowa zbiera wszystkich na danej kondygnacji, korzystać z nich może tylko gracz. Efekt jest jednorazowy, a po skorzystaniu zamieniają się w zwykłe drzwi. Raz na kilka plansz pojawia się także wolny od kotów bonus. Należy zebrać wszystkie balony dla PERFECT SCORE, acz najlepiej punktowany jest ostatni wielki niebieski balon z kocurem.

Mappy to klasyka sama w sobie. Wspaniały utwór przewodni, którego nie da się powiązać z żadną inną produkcją. Dzięki Virtual Console na Wii będziemy się mogli przenieść do czasów, gdy Mappy swoje złote lata świetności przeżywał na automatach lub Famiconie.

Ocena ogólna

Mappy [VC]

WII

Grafika
80%
Dźwięk
80%
Grywalność
80%

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.