RetroAge Konsola, 3DS Nintendo 2DS
Konsola3DS

Nintendo 2DS

Loading

28 Września 2013 – Nintendo ogłosiło wydanie nowego modelu konsoli Nintendo 3DS o nazwie 2DS, okrojonego o kilka bajerów w stosunku do pierwowzoru. Zabieg zastosowany przez Japończyków był stosunkowo zaskakujący ale też przewidywalny. Nintendo od jakiegoś czasu stara się promować elektroniczną rozrywkę niskich kosztów, co można było zaobserwować w tym samym roku przy okazji wypuszczenia na rynek okrojonej wersji Wii – Wii Mini. Zresztą nie trzeba też szukać daleko, gdyż w modelu 3DS XL/LL owe krojenie kosztów skutkowało wydaniem zestawu konsoli bez ładowarki.

2DS został pozbawiony m.in.:
– klapy (wyeliminowano możliwość uszkodzenia zawiasów, jednocześnie stan wstrzymania, w który konsola przechodziła po zamknięciu, w modelu 2DS został zastąpiony suwakiem po prawej stronie urządzenia)
– autostereoskopowego efektu 3D (konsola staje się przyjaźniejsza dla osób mających problemy z widzeniem efektu 3D)
– głośników stereo (pozostał jedynie głośniczek mono, jednak dzięki wyjściu typu „Jack”, stereo można uzyskać przez słuchawki)
– suwaka do włączania sieci bezprzewodowej (zastąpiony opcją w oprogramowaniu)

Konsola zawiera identyczna baterię jak w przypadku standardowego modelu 3DS. Tyle, że dzięki rezygnacji z efektu 3D, bateria pozwala na nieco dłuższą pracę niż poprzednik. W zestawie nie ma stacji dokującej, co w sumie można odnotować za plus. Moim zdaniem praktyczniejsze jest ładowanie za pomocą ładowarki niż stacji dokującej. Nie zrezygnowano z wbudowanych kamer, które wciąż mogą robić zdjęcia z efektem 3D. Wydaje się to co prawda absurdalne bo z teoretycznego punktu widzenia sprzęt który nie obsługuje 3D robi zdjęcia w 3D. Praktycznie jest to jednak wymagane w grach, które pracy z aparatem wymagają, jak np. Spirit Camera: The Cursed Memoir.

Warto się szarpnąć na zakup 2DS’a? W moim przekonaniu niekoniecznie. Jeżeli ktoś wie dokładnie, że akurat ten model okaże się mu bliższy, bo np. pewniej się go trzyma w dłoniach niż pozostałe egzemplarze, to pewnie go kupi. Wydaje się bardziej przyjazny dla naszych latorośli (w sensie dzieci). Jednakże cenowo leży nieco wyżej niż podstawowa wersja konsoli, ale taniej niż modele XL. Jest także trochę nie komfortowy do noszenia w kieszeni, jednak Nintendo wydało specjalne pokrowce, oczywiście sprzedawane osobno. 2DS jest kompatybilny ze wszystkim grami na 3DS a także DS/DSi.

Zestaw zawiera:
– Konsola 2DS (FTR-001)
– Stylus (FTR-004)
– 6 sztuk kart AR
– Ładowarka
– Karta pamięci 4 GB SD (nie produkowana przez Nintendo)

Specyfikacja techniczna (Tylko różnice w stosunku do standardowego modelu):
Wysokość: 14,4 cm
Długość: 12,7 cm
Szerokość: 2,03 cm
Wyświetlacz: górny: 3,53" ekran LCD o rozdzielczości 400 x 240 WQVGA na jedno oko)
dolny: 3,02" oporowy dotykowy LCD; 320 x 240 QVGA
Waga: 260 g
Zawiera kartę pamięci SD 4 GB
Zasilanie: Bateria Litowo-jonowa 1300 mAh

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.