RetroAge Konsola, 3DS Nintendo 3DS Cosmos Black
Konsola3DS

Nintendo 3DS Cosmos Black

Loading

Konsola posiada po lewej stronie gałkę analogową (Circle Pad) oraz krzyżak (D-pad) umieszczony niżej. Po prawej stronie znajdują się cztery przyciski A, B, X, Y oraz przycisk POWER. Pod ekranem dotykowym umieszczono trzy przyciski SELECT, HOME i START. Przy górnym ekranie po prawej stronie znajduje się suwak do regulacji głębokości efektu 3D. Obok, w tym samym miejscu znajduje się dioda sygnalizująca obsługę trójwymiaru, która niemal nieustannie się świeci (nawet gdy suwak jest na pozycji wyłączonej). Dioda ta gaśnie tylko czasami np. w grach z Virtual Console, które nie obsługują 3D. Pozostałe przyciski na konsoli to L i R umiejscowione standardowo pod palcami wskazującymi. Bateria w Nintendo 3DS pozwala na użytkowanie systemu od trzech do pięciu godzin, w zależności od używania trójwymiaru oraz poziomu dźwięku (faktyczny czas pracy baterii może być krótszy od opisywanej).

+ informacja dodatkowa
Konsola Nintendo 3DS nie występuje fabrycznie z dwoma „kółeczkami” umieszczonymi na górnym ekranie, jak jest to widoczne w zamieszczonej galerii. Zostały one doklejone celowo, aby konsola nie domykała się w pełni po złożeniu. Spowodowane jest to wadą konstrukcyjną konsoli – tak mogę śmiało nazwać ten problem.
Ów defekt charakteryzuje się tym, że gdy złożymy konsolę, a następnie ją otworzymy – Circle Pad zostawia odcisk pod lewym głośniczkiem. To samo dotyczy wystającej ramki od dolnego ekranu, przez co na górnym pojawia się ślad. Oba odciski można bez problemu zetrzeć ściereczką, ale osoby chcące utrzymać konsolę w czystości będą tym mankamentem ciągle drażnione.

Można temu zaradzić stosując folie ochronne na górny ekran przez co uchronimy go przed rysami – ale odcisk pewnie nadal będzie się pojawiał (na mojej konsoli folia znajduje się tylko na dolnym dotykowym ekranie). Ja postanowiłem, że przez przyklejenie samoprzylepnych podkładek filcowych (znajdziecie je w sklepach typu Jysk) konsola nie będzie się w pełni domykała. Podkładki te są wyższe od fabrycznego dystansu o jakieś 2mm, dzięki czemu rzadziej muszę przecierać odciski Circle Pad’a i ramki. Może takie rozwiązanie nie wygląda estetycznie (nigdy nie byłem zwolennikiem oklejania konsol różnymi naklejkami), ale do tego bez problemu przywykłem i polecam takie rozwiązanie.

Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.